HRE'den misillemeyle yanıt

28 Temmuz 2022 Perşembe - 19:15

  •  Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), Türk işgal saldırılarına 24-26 Temmuz'da Şêrawa, Bab ve Ezaz’da eylemlerle yanıt verdi. Eylemler sonucunda 14 Türk savaş elemanı öldürüldü, 10'u yaralandı. 

İşgalci Türk ordusunun Efrîn bölgesinde sivil yurttaşları hedef alınmasına karşı 24-26 Temmuz günlerinden meşru savunma kapsamında Şêrawa, Bab ve Ezaz’da etkili eylemler gerçekleştirildi.

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE) tarafından yapılan açıklamaya göre detaylar şöyle:

* Şêrawa ilçesinin Cilbir köyünde bulunan işgalci Türk ordusunun üssüne yönelik 24 Temmuz’da bir eylem gerçekleştirildi. Bu eylemde işgalci Türk ordusunun 4 askeri öldürüldü, birçok asker de yaralandı. Yaralanan askerlerin sayısı netleştirilemedi. Bu eylemde tank, akrep ve kirpi tipli zırhlı bir araç darbelendi.

* Bab bölgesinde 25 Temmuz’da 2 etkili eylem gerçekleştirildi. Bu iki eylem sonucunda 3 Türk savaş elemanı öldürüldü, 4'ü de yaralandı.

* İşgalci Türk devletinin bir süredir Efrîn ve Ezaz’da bulunan üslerine yaptığı askeri sevkiyat izlendiği ve 26 Temmuz’da Ezaz’a bağlı Cibrin köyünde üsse etkili bir eylem gerçekleştirildi. Eylem sonucunda, işgalcilerin 7 askeri öldürüldü, 6 askeri ise yaralandı; 1 tank, 1 obüs ve birçok mevzi imha edildiği, ayrıca 1 Reo tipi araç darbelendi.  EFRÎN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.