Oğlumu öldürenler nasıl tutuklanmaz?

15 Eylül 2020 Salı - 16:33

  • Irkçı saldırı sonucu katledilen Özkan Tokay’ın annesi Nurcan Tokay, “Oğlumu öldüren katil nasıl hala tutuklanmaz” diye isyan etti.

 

ŞEHRİBAN ABİ - JINNEWS/VAN

Afyon’un Didar ilçesinde silahlı saldırı sonucu katledilen Kürt inşaat işçisi Özkan Tokay’ın cenazesi, önceki gün memleketi Van’a getirildi. Ailesi cenazeyi havalimanından alarak Erciş ilçesinde bulunan Çelebibağ Mezarlığı’nda toprağa verdi. Mezarlığa ve cenaze namazına katılmaları engellenen yüzlerce kişi polis ve askere rağmen yürüyüş gerçekleştirerek cenaze aracına eşlik etti. Dini vecibelerin yerine getirilmesinin ardından Özkan’ın cenazesi defnedildi. Mezarlıkta ailenin yanında bulunmak isteyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van milletvekilleri ve beraberindeki heyetin geçişine ise izin verilmedi.

Taziyeleri evinde kabul eden Özkan Tokay’ın annesi Nurcan Tokay, konuşmakta zorlanıyor. Anne Tokay, şunları söyleyebildi: “Akşama kadar inşaatlarda aç susuz ekmek parası için çalışıyorlardı. Oğluma haksızlık yaptılar. Haksız yere bir toz bahanesiyle oğlumu öldürdüler. Zalimler 4 defa oğluma silah sıkarak öldürdüler. Oğlumun kanı yerde kalmasın. Oğlumu öldüren katil nasıl ellerinden kaçar da hala tutuklanmaz?”

Bebeği daha babasını görmedi

Özkan’ın kardeşi Revşan Tokay da kardeşini öldürenlerden hesabının sorulması gerektiğini belirtti. Tokay, “Abim evli ve daha yeni 2 aylık bebeği vardı. O bebek daha babasını görmeden babasını kaybetti. Devlet kardeş olduğumuzu söylüyor. Nerede adalet? Bu katili nasıl ellerinden kaçırırlar? Hani hepimiz aynı devletin vatandaşlarıydık? Polisler neden bize ‘Alın cenazenizi buradan gidin’ dediler?” diye sordu.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.