Onlarca kent Öcalan afişleriyle donatıldı

Diaspora Haberleri —

8 Kasım 2020 Pazar - 15:18

  • Kürdistanlılar, Avrupa’nın birçok merkezinde “Özgürlüğü” sağlama hamlesi kapsamında Öcalan afişlemeleri yaptı, özgürlüğünü talep eden pankartlar astı.

 

Avrupa’nın birçok kenti Öcalan afiş ve pankartları ile donatıldı. Almanya'nın Bielefeld kentinde Öcalan posterleri kentin birçok noktasına asıldı. Duisburg’da ise Kürdistanlı gençler, "Öcalan’a özgürlük” yazılı pankartlar astı, yazılamalar yaptı. Kentin kalabalık olduğu köprü ve Hamborn semtinde afişleme çalışması yürüttü.

Hamburg’da da gençlerin astığı "Öcalan'a özgürlük, Kürdistan'a statü" yazılı pankartlar ilgi gördü.

Gençler, Darmstadt’ta bir köprüye Öcalan’ın özgürlüğünü talep eden bir pankart astı, Dresden kentinde de benzer bir eylem gerçekleştirildi.

Kassel’de kentin birçok yerine Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek amacıyla "Free Abdullah Öcalan" yazılı afişler asıldı.

Lübeck’de ise tecride ve işgala karşı bir yürüyüş düzenledi. Türk devletinin Güney ve Rojava’ya yönelik düzenlediği saldırıların da protesto edildiği yürüyüşte YPG, YPJ ile Anti-Fa bayrakları taşındı.

İsviçre kentlerinde pankart asma ve afişleme eylemleri gerçekleştirildi. Basel, Zürih, Bern, Luzern, Solothurn, Biel, Aarau başta olmak üzere İsviçre'nin onlarca kentinde pankart asma eylemleri önümüzdeki günlerde kesintisiz devam edecek

İsveç’in Örebro, Stockholm ve Gävleborg kentlerinde de işlek caddelere, köprü, alt geçitlere pankartlar ve afişler asıldı. Kürdistanlılar Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da da benzer eylemler gerçekleştirdi.