Özgürlüğü için çalışmaya devam

Dünya Haberleri —

6 Ekim 2021 Çarşamba - 20:30

Öcalana Özgürlük Komitesi

Öcalana Özgürlük Komitesi

  • İngiltere UNITE Sendikası Yetkilisi ve Öcalan’a Özgürlük Kampanyası Temsilcisi Clare Baker ve İtalya Abdullah Öcalan’a Özgürlük Komitesi’nden Prof. Laura Coraddi "Öcalan’ı özgürleştirmek için bütün enerjiyi sarf etmeye devam edeceğiz" dedi.  

 

JİYAN ELMA/PARİS

“Dem Dema Azadiye” hamlesi kapsamında Strasbourg’da Avrupa Konseyi önünde yapılan eyleme katılan Clare Baker ve Laura Coraddi 23. yılına girilen 9 Ekim komplosu ve tecridi gazetemize değerlendirdi.

Kürt Halk Önderi Öcalan’ın tutsak edilmesindeki esas nedenin ulus devletlerin, Öcalan’ın fikirlerinden duyduğu korku olduğunu söyleyen Baker, “Sayın Öcalan’ın fikirleri geniş bir kesimde yankı uyandırıyor. Bu fikirler demokrasidir, kadın özgürlüğüdür, insanlıktır. Aslında Türk devleti korkmadan bu fikirleri savunmalıdır. Bu fikirlerde ve mücadele özgürlük vardır. Türk devleti işte bunları bastırmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Clare Baker

Karanlıktan, Rojava aydınlığını yarattılar
Baker sözlerini şöyle sürdürdü: “Uluslararası komplo ve sonrasında başlayan tecrit hem Türkiye yasalarına hem uluslararası yasalara aykırı. Öcalan’ın Avrupa’ya ilk ayak bastığı anda sahip olduğu hiçbir hak, komplocu devletlerin baskısıyla tanınmadı. Öcalan özelinde Kürtler ve diğer Ortadoğu halkları bir karanlığa mahkum edilmek istendi. Ancak bugün görüyoruz ki Kürtler komployla beraber bırakılmak istenilen karanlıktan Rojava aydınlığını yarattılar. 24’üncü yıl bitmeden komplonun kurbanı seçilen Sayın Öcalan için özgürleştirme kampanyalarımızı hızlandırıp başarıya ulaştıracağız.”

Laura Corradi 

İçeride de olsa krizi en iyi yöneten kişi
Abdullah Öcalan’a Özgürlük İtalya Komitesi Üyesi Prof. Laura Corradi ise şöyle konuştu: “Bugün bir karanlığın 23. yılına giriyoruz. Öcalan’ı esaret altında tutup Kürtleri kırımdan geçirmek isteyen güçler Öcalan ve hareketin direnişi ile karşılaştı. 24 yıl önce Suriye’de başlayan Öcalan’a yönelik komplo bugün içeride dahi olsa Suriye’deki krizi en iyi yöneten kişinin Öcalan olmasına engel olamadı. Biz Avrupa’da Öcalan için özgürlük girişimini başlatan bütün kurumlar olarak ilk gün durduğumuz noktada durmaya devam ediyoruz. Öcalan’a yönelik gelişen bu komplo fiziki tutsaklık ile sürmekte. 24 yıldır süren bu işkence derhal son bulmalı”

Dimdik duracağız
Öcalan üzerinde yürütülen kirli oyunların tamamına karşı dimdik durma çağrısında bulunan Corradi, "Öcalan’ı özgürleştirmek için bütün enerjiyi sarf etmeye devam edeceğiz. Çözümden yana bütün enternasyonel kurumları da bu mücadeleyi büyütmeye, Öcalan’ı özgürleştirmeye ve komployu boşa çıkarmak için mücadeleyi büyütmeye davet ediyoruz" dedi. 

 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.