Remziye’nin katili suç makinesi 

Kadın Haberleri —

23 Mayıs 2022 Pazartesi - 17:45

Korucubaşı Nihat Cav

Korucubaşı Nihat Cav

  • Remziye Apaydın’ı katleden korucubaşı Nihat Cav’ın uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu ve adının fuhuş olaylarına karıştığı irtibatta olduğu 50 korucunun da gözaltına alındığı öğrenildi.

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde yaşayan Remziye Apaydın, 2021’in Kasım ayında Karakoçan ilçesine yakın bir noktada görüldükten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailesinin polise yaptığı kayıp başvurusunun ardından başlatılan çalışma neticesinde Remziye Apaydın’ın Karakoçan’da yaşayan korucubaşı Nihat Cav’ın aracına bindiği belirlendi. 

13 Mayıs’ta gözaltına alınan korucubaşı Nihat Cav, Remziye Apaydını katlettiğini ve Karakoçan’a bağlı Yenice köyündeki bir evin bahçesine gömdüğünü itiraf etti. 

Korucubaşının dosyası kabarık

Tutuklanan Cav’ın Karakoçan’ın uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu, ailesi tarafından reddedildiği, ilçede adının fuhuş olaylarına karıştığı ve birden fazla kadını mağdur ettiği öğrenildi. Uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu bilinmesine rağmen korucubaşı yapılan Cav’ın başka suç kayıtlarının da olduğu ve ilçede birçok kişiye borçlandığı belirtildi. 

50 korucu gözaltına alındı 

Remziye Apaydın’a ait altınları Bingöl’de bir kuyumcuya satan ve karşılığında aldığı para ile borçlarını ödeyen Nihat Cav’ın bir başka korucunun eşi olan M.T.’nin de hesabına 27 bin TL aktardığı ifade edildi. 

Dosyaya ulaşım kısıtlaması

Katliam öncesi ve sonrası Nihat Cav’ın telefonla irtibata geçtiği çoğu korucu olan 50’ye yakın kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, dosyaya getirilen kısıtlama kararı nedeniyle detaylara ulaşılamadı. 

Cezaevinden çıkmasın istiyoruz 

Apaydın’ın ablası Aysun Apaydın, 6 ay boyunca kardeşinden bir ize rastlamadıklarını 6 ayın sonunda cenazesi ile karşılaştıklarını söyledi. Kadın katliamlarındaki artışa dikkat çeken abla Apaydın, “Remziye de katili de 6 ay boyunca gözümüzün önündeymiş. En ağır cezayı almasını, cezaevinden çıkmamasını istiyoruz. Nihat Cav, kardeşimin altınlarını alıp sattıktan sonra onu öldürmüş. Ailesi olarak büyük bir acı yaşıyoruz” diyerek tepki gösterdi. 

MA-ELAZIĞ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.