Turnuvada final günü

19 Eylül 2022 Pazartesi - 16:20

  • HDP Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Kemal Kurkut Futbol Turnuvası’nın finalistleri belli oldu.   

 

Gençlik Meclisi tarafından "Uyuşturucuya, fuhuşa ve asimilasyona karşı bağımlı olma, özgür ol" şiarıyla düzenlenen 3. Geleneksel Kemal Kurkut Futbol Turnuvası kapsamında farklı bölgelerde gerçekleşen müsabakalarda birinci olan takımlar, Silopi Belediyesi Spor Tesisi’nde karşı karşıya geldi. Maçların oynandığı sahaya, "Girêdayî nemîne azad bijî”, “Rexistinbûyîna jinê azadiya jinê ye” ve “Cumartesi Anneleri onurumuzdur” pankartları asıldı. HDP Gençlik Meclisi Sözcüsü Dersim Dağ, milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Belediye Eşbaşkanları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk ile çok sayıda kişi müsabakaları izledi.  

Yarı final maçları kapsamında ilk olarak Nujîyan Spor ile Florya Giyim takımları karşı karşıya geldi. “Li dijî talankirina xwezaya Cudî bêdeng nemine (Cudi’nin doğasının talan edilmesine sessiz kalma” pankartıyla sahaya çıkan takım oyuncuları, başlama vuruşu öncesi Kemal Kurkut anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Taraflarla, “Şehîd namirin” ve “Bijî berxwedana civanan” sloganları attı. Karşılaşma, Florya Giyim’in 4-3’lük galibiyetiyle sona erdi. Böylece turnuvanın ilk finalisti belli oldu.  

Turnuvanın bir diğer finalistinin belirlenmesi için Zagros ile Urfa Spor karşı karşıya geldi. Zagros takımı, 8-4’lük skorla sahadan galip ayrıldı ve ikinci finalist oldu. 

Finale yükselen Florya Giyim ve Zagros takımları, bugün karşı karşıya gelecek. Final maçını, HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan da izleyecek.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.