500. gün: Gülistan Doku nerede?

Kadın Haberleri —

.

.

  • Kadınlar, Gülistan Doku’nun kaybedilişinin 500’üncü gününde bir kez daha sordu: “Gülistan Doku nerede?”

DERSIM

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim Kadın Meclisi, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybedilişinin 500’üncü günü dolayısıyla en son görüldüğü belirtilen Dinar Köprüsü’nde açıklama gerçekleştirdi.

Açıklamada konuşan HDP Dersim İl Eşbaşkanı Nurşat Yeşil, kendilerini yakından takip eden polislerin Doku’yu 500 gündür bulamadıklarını belirterek, "Her yeri kameralarla izlenen, kişi başına nerdeyse bir polisin düştüğü 35 bin nüfuslu küçük bir şehir burası. Gülistan kaybolduktan sonra usule uygun soruşturma yürütülmedi. Soruşturma yalnızca intihar algısı üzerine yürütüldü. Ancak gelinen aşamada buna ilişkin bir şey ortaya çıkmadı. Defalarca bulunduğumuz yerde arama yapıldı. Dalgıçların Gülistan’ın gölette olmadığını belirtmesine rağmen aramalar ısrarla burada yapılmaya devam edildi" dedi. 

‘Bin gün geçse de soracağız’

Soruşturmanın ilerlememesine tepki gösteren Yeşil, “Bin gün de geçse ‘Gülistan Doku nerede?’ diye sormaya devam edeceğiz. Başka Gülistanların aynı durumu yaşamaması için mücadelemize devam edeceğiz. Bunun yükü her zaman omuzlarımızda olacak. Sormaktan vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Dinar Köprüsü üzerinde renkli balonlar uçuruldu.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.