Banksy geri döndü

Kültür/Sanat Haberleri —

18 Ekim 2020 Pazar - 14:22

  • Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy, İngiltere'nin Nottingham şehrinde yaptığı bir grafiti ile uzun süre sonra yeni bir eseriyle gün yüzüne çıktı.

Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy, İngiltere'nin Nottingham şehrinde yaptığı bir grafiti ile uzun süre sonra yeni bir eseriyle gün yüzüne çıktı.
Gizemli grafiti sanatçısı Banksy'nin İngiltere'nin Nottingham şehrinde bir güzellik salonunun duvarı üzerine yapılan eserde ilginç bir ayrıntı bulunuyor. Söz konusu grafitinin hemen önünde tek tekerleği olmayan ve demir bir çubuğa kilitlenen bisiklet bulunuyor. Belli bir açıdan bakıldığında grafitideki kız çocuğunun belinde döndürdüğü halka, bisikletin eksik olan tekerleğiymiş izlenimi veriyor.
Eserin Banksy'ye ait olduğunun anlaşılmasından sonra çok sayıda kişi fotoğraf çektirmek için bölgeye akın etti. Banksy'ye ait eserin Instagram sayfasındaki paylaşımı sadece 10 saat içinde 1,5 milyondan fazla beğeni aldı.

Çığır Açan...
Sanatçının mayıs ayında Southampton Üniversite Hastanesi'nin bir koridoruna 'Çığır Açan' adını verdiği bir çizim yaptığı ortaya çıkmıştı. Resimde bir çocuk, Batman ve Spider-Man oyuncaklarını çöpe atmış, süper kahraman görünümlü hemşire oyuncağıyla oynarken görülüyor.

NOTTİNGHAM

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.