HDP'den gençlere çağrı

HDP Gençlik Meclisi

HDP Gençlik Meclisi

  • HDP Gençlik Meclisi, seçim sonuçlarına dair eleştiri-özeleştiri süreçlerini işleteceklerine işaret ederek, tüm gençleri demokratik dönüşüm sürecine katılmaya çağırdı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu, seçim sonuçlarına dair yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, “Her türlü baskı ve hilenin süreklileştiği bu dönemde, Türkiye ve Kurdistan halkları demokratik iradesine sahip çıkma mücadelesi verdi. Gençler başta olmak üzere Türkiye ve Kurdistan halkları yoğun katılımla iradesini sandıklara yansıttı. Bu süreçte iktidarın gençlere geleceksizliği dayatmasına ve gençliği tamamen nefessiz bırakma politikalarına karşı hem sokaklarda hem de seçimlerde değişim talebini güçlü bir şekilde ortaya koruldu” denildi.

Halkımıza cevap olamadık

HDP’nin seçimlerde aldığı sonuçlarda eksikliklerin ve yetmezliklerin etkili olduğu aktarılan açıklamada, şunlar belirtildi: “Yurtsever halkımızın ve demokratik kamuoyunun beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap olmakta yetersiz kaldığımızı tespit ediyoruz. Bu tespitlerin gereği olarak partimiz yeniden yapılanma ekseninde kongre sürecini başlattı. Kongre sürecinde hem geçmişin muhasebesini yapmak hem de yeni mücadele dönemine hazırlanmak için kapsamlı çalışmalar gerçekleştirerek, Türkiye’nin dört bir yanında başta gençler olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle bir araya geleceğiz. Bu çalışmalarda radikal eleştiri-özeleştiri sürecini işleterek, eksiklik ve yetmezliklerimizi belirleyecek, geleceğin siyasetini inşa etmeye güçlü bir şekilde devam edeceğiz.”

Her zaman yeni bir başlangıç

“Geleneğimiz için seçim sonuçları bir son değil, mücadelenin yükseltilmesi için her zaman yeni bir başlangıç olmuştur” vurgusu yapılan açıklamada, seçimlerin, gençlik mücadelesinin sadece bir aşamasını oluşturduğu ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Siyasetin nabzı ise sokakta, fabrikada, tarlada, yani bulunduğumuz her alanda atmaktadır. Bu kapsamda HDP Gençlik Meclisleri olarak yeni dönemde tarihten aldığımız sorumlulukla rolümüzü oynayacağımıza, yurtsever halkımızın bizden beklentilerini de esas alarak yeniden yapılanma sürecine güçlü bir şekilde dahil olacağımızı duyuruyoruz. Partimizin yeniden yapılanma sürecinin güçlü şekilde gerçekleştirilmesi ve Türkiye’de demokratik mücadelenin bir üst aşamaya çıkarılması için Gençlik Meclisi olarak tüm gençleri bu sürece katılmaya ve demokratik değişimi sağlamaya çağırıyoruz. Genç başladık, genç başaracağız.”

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.