Hesap verecekler

DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk / Maraş

DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk / Maraş

  • Depremin 40. günü dolayısıyla Bazarcix’ta (Pazarcık) depremde yaşamını yitirenlerin anmasına katılan DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, iktidarın hesap vereceğini söyledi.

HDP, depremin 40. günü dolayısıyla Mereş ve Bazarcix’ta lokma dağıttı. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekilleri, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) üyeleri, Dersim Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, Alevi Kültür Derneği (AKD) Genel Başkanı İsmet Kurt ve Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (T-KDP) Genel Başkanı Mehmet Emin Kardaş’ın aralarında bulunduğu heyet, ilk olarak depremzede yurttaşlarla birlikte, mezarları ziyaret ederek, dua okudu. Halilağa ve Damlataş mezarlıklarına giden heyet, karanfil bıraktıkları mezarlıkların üzerinde mum yaktı. Burada depremde yaşamını yitirenlerin aileleri de kaybettikleri yakınları için ağıt yaktı. Mezarlık ziyaretleri ardından Bazarcix’ta bulunan cemevine gelen heyet, burada lokma dağıttı.

DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, "Bu kadar insanımızı kaybetmemizin nedeni deprem değil, bu çürümüş faşist zihniyettir. Acımız büyük, yaramız derin. Halkımıza söz verdik, bunun hesabını verecekler. Onlar hesap vermeyene kadar bir gün bile rahatlık içinde geçmeyecek” diye konuştu.