İki koldan halkla buluşma

DEM Parti-Gever buluşma

DEM Parti-Gever buluşma

  • Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eşbaşkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında iki koldan halk buluşmalarına başladı.
  • Hatimoğulları ve beraberindekilerin ilk durağı Erdexan; Bakırhan ve beraberindekilerin ise Colemêrg’in Şemzînan (Şemdinli) ilçesi. Eşbaşkanlar, bir ay boyunca sahada olacak.

DEM Parti, seçim çalışmaları kapsamında iki koldan halk buluşması başlattı. Bakırhan, "Emin olun durumumuz kudretlidir. Kürt'ü yok sayanlara, cezaevinde çürütenlere 31 Mart’ta ders vereceğiz" dedi. Meclis'te milletvekillerimiz kendi ana dilleriyle selamla yaparken mikrofunun kapatıldığını, Qers'teki buluşmada hatırlatan Hatimoğulları, "İşte bunlar halklara bu kadar düşman. İşte bunlar dillere bu kadar düşman. Bunlara değil oy vermek, selam bile vermemek gerekiyor” diye seslendi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, Şemzînan'da; Eşbaşkan Hatimoğulları ise Endexan'da halk buluşmalarına başladı. Bakırhan ve beraberindekiler, Şapatan Geçidi’nde bulunan Bermêş Çeşmesi’nde kalabalık bir kitle tarafından coşkuyla karşılandı. Ardından seçim bürosunun olduğu yere geçildi. Yurttaşlar zafer işaretleri ve sloganlarla konvoydaki coşkuya ortak oldu. Seçim bürosu önünde halka seslenen Bakırhan, Şemzînan’ın "Birlik ve Kurdistan" olduğunu söyledi. 31 Mart seçimlerinde kayyumları göndereceklerini vurgulayan Bakırhan, "Bu seçimlere Şemzînan’dan başladık ve Şemzînan bu seçimleri kazanacaktır. Kürtleri kabul etmeyenler, Kürtçeye 'bilinmeyen ya da X' diyenlere Şemzînan halkı cevap vermelidir" dedi. "Bizim mücadelemiz var olma mücadelesidir" diyen Bakırhan, "Bu ülkede 30 milyon Kürt yaşıyor. Bu halk yüzyıllardır kendi ülkesinde, toprağında insanca yaşamak istiyor" diye konuştu.

 

 

Emin olun, durumumuz kudretlidir

Bakırhan, şunları söyledi: "Bir dönem önce kayyum atadılar. Sizin iradenizi yok saydılar. Ne oldu? Hizmet yok, Kürtler ötekileştirildi. Sonraki seçimde tehdit ederek küçük oy farkıyla belediyeyi aldılar. Şimdi siz değerli halkımızın iradesini tekrar gasp etmek için kaçak seçmen kaydırmışlar. Bunların başı seccadede, aklı hilede. Buraya 2 bin kaçak seçmen getirdiler. Aksaraylı, Amasyalı getirirmişler. Sonra ‘biz seçimi kazandık’ diyecekler. AKP’lilere sesleniyorum; siz bu kayyumcu zihniyete, bu hırsız zihniyete nasıl oy vereceksiniz? Emin olun durumumuz kudretlidir. Kürt'ü yok sayanlara, cezaevinde çürütenlere 31 Mart’ta ders vereceğiz."

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.