Irkçılar Kürtçe konseri yasakladı

Kültür/Sanat Haberleri —

18 Mayıs 2022 Çarşamba - 19:15

Stêrka Karwan müzik grubu

Stêrka Karwan müzik grubu

  • Kürt sanatçıların Kocaeli ve Muş’ta düzenleyecekleri konserlerinin iptal edilmesi ardından Bitlis’te Stêrka Karwan müzik grubunun konseri de iptal edildi. 

Bitlis Eren Üniversitesi’nde yapılması planlanan Bahar Şenliği programında yer alan Stêrka Karwan müzik grubunun konseri hiçbir gerekçe gösterilmeden iptal edildi.
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Bitlis Şubeler Platformu, yayınladığı açıklama ile karara tepki gösterdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Dilimize saldıranlar tarih önünde hesap vermeye mahkumdur! Stêrka Karwan Müzik grubu ile dayanışıyor. Yasaklara ve engellere karşı tüm müzik severlerin şarkılarını dinlemeye ve tüm platformlarda paylaşarak destek vermeye çağırıyoruz. Irkçı tekçi zihniyete karşı yaşasın Kürtçe! Yaşasın Kürtçe  müzik! Dayanışmayla.”
Kürt sanatçı Aynur Doğan’ın 20 Mayıs’ta Kocaeli’nde vereceği açık hava konseri AKP’li Derince Belediyesi tarafından iptal edildi. Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin bugün yapılması planlanan Muş konseri, Valilik tarafından dün yasaklanmıştı. Öte yandan Amed Şehir Tiyatrosu’nun oynayacağı “Don Kixot” oyunu da iptal edilmişti. BİTLİS

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.