Kurdistan ve Türkiye'den kısa kısa

.

.

  • Yanlış adreste şiddet
  • Türk savaş uçakları iki köylüyü katletti

Yanlış adreste şiddet

Ceyhan'da bir eve “yanlışlıkla” baskın yapan polis, kendisinden arama kararı isteyen ve "insan gibi arama yapın" diyen baba ve oğlu darp etti. 

Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Belediyeevleri Mahallesi'nde ikamet eden Adil ve Selahattin Bahadır'ın bir cinayetten ötürü haklarında gözaltı kararı olması sebebiyle oğullarının da ikamet ettiği üç katlı eve polislerce sabah saatlerinde baskın yapıldı. Polisler üçüncü katta ikamet eden Adil Bahadır'ın evinin yerine birinci katta oturan oğlu İdban Bahadır'ın evine baskın yaptı. Baskın sırasında özel harekat polisleri, evin dış kapısını koçbaşıyla kırarken; evde bulunanlara ise silah doğrultup yere yatırdı. Polisin uygulamasını tepki gösteren İdban Bahadır ve oğlu Volkan Bahadır, darp edildi. Darp sonrası yanlış adreste olduklarının farkına varan polis üçüncü katta çıkarak, Adil Bahadır'ı gözaltına alıp Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Selahattin Bahadır'ın da başka bir eve yapılan baskınla gözaltına alındığı öğrenildi.

Baskına dair konuşan İdban Bahadır, polislerin yanlışlıkla evlerine baskın düzenlediğini, kendilerinden arama kararı istediğim ve "insan gibi arama yapın" dediği için darp edildiklerini söyledi. Polislerin kapılarını kırıp kendilerine silah doğrultarak yere yatırdığını belirten Bahadır, "Bize saldırdılar, oğlum pencerenin orda idi, bir polis oğlumu itti. İtme sonucu oğlumun kolu cam çarptı. Cam kırıkları, oğlumun kolundan yaralanmasına sebep oldu. Hastaneye gidip darp raporu aldı. Polislerden şikayetçiyiz. Polise yanlış adres, diyoruz. Onlar ise bize 'arama kararım var, ararım' dedi. Biz şikayetçiyiz" diye konuştu. ADANA

* * *

Türk savaş uçakları iki köylüyü katletti