Kürt kadınları CDU ve Yeşiller partisini ziyaret etti

Kadın Haberleri —

Köln Viyan Kadın Meclisi

Köln Viyan Kadın Meclisi

  •  Köln Viyan Kadın Meclisi delegasyonu, Türk devletinin kimyasal silah kullanımına dair CDU ve Yeşiller parti yetkilileriyle görüşerek, dosya sundu.

Türk devletinin Medya Savunma Alanları’nda Kürdistan özgürlük gerillasına dönük kimyasal silah kullanması Kürt Kadın Hareketi tarafından uluslararası platformlara taşınıyor.

Almanya’nın Köln kentinde bulunan Viyan Kadın Meclisi aynı çerçevede altı kişilik bir delegasyon oluşturarak CDU ve Yeşiller Partisi’nin Köln’deki il temsilciliklerini ziyaret etti.
Delegasyon üyeleri, ziyaret sırasında iki partinin yetkilileri ile görüşerek bilgilendirme yaptı. Delegasyon, Türk devletinin Kürdistan’da özellikle son aylarda gerillaya karşı zehirli gaz kullandığına dikkat çekti ve bunu örneklerle açıkladı.

Delegasyon, ayrıca Türk devletinin ne zaman ve nerelerde zehirli gaz kullandığına dair hazırladıkları bir dosyayı da CDU (Almanya Hristiyan Demokratlar Birliği) ve Yeşiller Partisi yetkililerine sundu.

İki partinin yetkilileri de aldıkları dosyayı ve aktarılan bilgileri partilerindeki gerekli kurullara ileteceklerini ifade etti.

Viyan Kadın Meclisi delegasyonu önümüzdeki günlerde Die Linke, SPD ve FDP Köln il temsilciliklerini de ziyaret ederek dosya sunacak.

İki ayı aşkın bir süredir Avrupa Kürt Kadın Hareketi öncülüğünde zehirli gaz, kimyasal silah kullanımının durdurulması için çeşitli girişimlerde bulunuluyor. Özellikle Hollanda, Belçika ve Almanya’nın farklı şehirlerinde Kürt kadınlar, bu konuda çok sayıda miting, etkinlik ve görüşme gerçekleştirdi.

ANF / KÖLN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.