Şenyaşar Ailesi: Kaybedecekler

2 Ocak 2023 Pazartesi - 17:30

Emine Şenyaşar, Ferit Şenyaşar

Emine Şenyaşar, Ferit Şenyaşar

  • Yeni yıla da Adalet Nöbeti ile girdiklerini belirten Ferit Şenyaşar, adaletsizliğe göz yumanların kaybedeceğini söyledi. 

Riha'nın (Urfa) Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 666. gününe girdi. Şenyaşarlar, dün de Pirsûs’daki evlerinden yola çıkarak, geldikleri adliye önünde astıkları pankart ve taşıdıkları "Adalet" yazılı dövizle nöbet eylemine başladı. 

 Ferit Şenyaşar, 2023'e de Adalet Nöbeti ile girdiklerini belirterek, bu adaletsizliğe göz yumanların kaybedeceğini söyledi. Şenyaşar, şunları ifade etti: "AKP döneminde bu adaletsizlik, bu hukuksuzluk, bu katliam yapıldı, bunun bir an önce giderilmesini istiyoruz. Bütün muhalefet partileri bize söz verdi. 'Eğer iktidara gelirsek bu adaletsizliği çözeceğiz' dediler. Biz haklıyız, mücadelemizi milyonlar takip ediyor. Urfa halkı davamıza sahip çıkmıştır. Katliama ve bu adaletsizliğe sessiz kalan seçilmişler, Urfa'da halk içine çıkamıyor. Çıktıklarında onlara adliye önünü gösteriliyor. 'Gidin o adaletsizliği çözüp yanımıza gelin' diyorlar. Taleplerimiz şahsi değildir. İnsanım diyen herkese bir gün lazım olacaktır. Talebimiz adalettir." URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.