Şenyaşar: Müfettişler gelsin

23 Ocak 2023 Pazartesi - 16:04

Emine Şenyaşar, Ferit Şenyaşar

Emine Şenyaşar, Ferit Şenyaşar

  • Adalet Nöbeti’nde konuşan Ferit Şenyaşar, “Burada mevcut yasalar değil, üstünlerin talimatı işliyor. Bir an önce HSK’den müfettişlerin buraya gelmesi gerekiyor” dedi. 

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 687. gününde. Aile, Pirsûs ilçesindeki evinden Urfa Adliyesi önüne gelerek, nöbet eylemine devam etti. 

Adliye önünde konuşan Ferit Şenyaşar, katliamın üzerinden geçen süreye dikkat çekerek, şunları söyledi: “4 buçuk yıldır bir hukuksuzluk ve adaletsizlik var. Bu ülkede bir Adalet Bakanı var. Buradan Adalet Bakanı’na sesleniyoruz; bu adaletsizliği ve hukuksuzluğu sadece Urfa değil, bütün Türkiye biliyor. Var olan yasalar değil, üstünlerin talimatı işliyor. Bir an önce Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan (HSK) müfettişlerin buraya gelmesi gerekiyor. Burada yaşanan hukuksuzluğu takip etmek zorundalar. İki evladını, eşini kaybetmiş ve bir oğlu da haksız yere cezaevinde olan bu annenin adalet çığlığının duyulması gerekiyor. Bu adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz.” URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.