‘Tecavüzcü tutuklansın’ diyen oyuncuya dava

Kadın Haberleri —

.

.

  • İpek Er’e tecavüz ederek ölümüne neden olan Türk askeri hakkında #MusaOrhanTutuklansin paylaşımı yaptığı için Oyuncu Ezgi Mola’ya, ‘hakaret’ gerekçesiyle dava açıldı. Hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapsi istenen oyuncuya sosyal medyada destek yağdı.

HABER MERKEZİ

İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürükleyen Musa Orhan’ın serbest bırakılmasına tepki gösterip, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan oyuncu Ezgi Mola hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla dava açıldı.

Oyuncu Ezgi Mola, 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulundu. Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Destek mesajları TT oldu

İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.

Bunun üzerine sosyal medyada başlatılan ”#YalnızDeğilsinEzgiMola” etiketi, 100 binden fazla paylaşım alarak Twitter’da Türkiye gündeminde birinci oldu.

Ezgi Mola, destek mesajlarına şu sözlerle teşekkür etti: “Yalnız olmadığımı böylesine hissetmek çok güzel canlar. Hepinize çok teşekkür ederim, sizleri çok seviyorum ve biliyorum ki bizleri sevgi kurtaracak.”

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.