Covid-19 50 milyona yaklaştı

Toplum/Yaşam Haberleri —

6 Kasım 2020 Cuma - 20:12

  • Dünyada koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı 50 milyona ulaşmak zorunda. Hastalık sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı da 1 milyon 240’a yaklaştı. 34 milyonu aşkın kişi ise iyileşti. Hızla yükselen aktif vaka sayısı ise şuanda 13 milyona yaklaşmış durumda.

Dünyada koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı 50 milyona ulaşmak zorunda. Hastalık sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı da 1 milyon 240’a yaklaştı. 34 milyonu aşkın kişi ise iyileşti. Hızla yükselen aktif vaka sayısı ise şuanda 13 milyona yaklaşmış durumda.
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), salgının Avrupa’daki yayılma hızının endişe verici olduğunu kaydetti. WHO Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, yaptığı açıklamada yeni vaka sayısında “bir patlama” yaşandığını ifade ederek, ölüm oranlarının da kademeli bir biçimde arttığını söyledi.

Avrupa’da salgın yayılıyor
Avrupa ülkelerine salgının yayılımını azaltmak için “hedef gözeterek ölçülü tedbirler alma” çağrısında bulunan Kluge, okulların ise “sonuna kadar” açık kalması gerektiğini söyledi
AFP’nin verilerine göre Avrupa kıtasındaki vaka sayısı 11 milyon 600 bini geçerken toplam can kaybı da 293 bini aşmış durumda.

En çok vaka bildiren ülkeler
Mart ve Nisan aylarında salgının merkez üssü durumundaki Avrupa yaz mevsimindeki azalma sonrasında Ekim ayından bu yana yine dünyada en çok yeni vaka kaydedilen kıta konumunda.
Geçen hafta en çok yeni vaka bildiren Avrupa ülkeleri Fransa, İtalya, Büyük Britanya, İspanya ve Polonya. Almanya'da da yeni vaka sayısı sürekli artıyor. Robert Koch Enstitüsü Perşembe günü günlük yeni vaka sayısını yaklaşık 20 bin olarak açıkladı. HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.