290 AKP milletvekili de sorumlu

30 Ağustos 2021 Pazartesi - 18:22

  • Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar Ailesi, katliamın aydınlatılması için Meclis araştırmasına hayır dediği için 290 AKP milletvekilinin de katliamdan sorumlu olduğunu belirtti.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 176. gününde devam ediyor. Aile, dün resmi tatil olmasına rağmen sabah saatlerinde “Şenyaşar Ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbet eylemlerini sürdürdü. 

Ferit Şenyaşar, Meclis İnsan Hakları Komisyonu’na seslenerek, şunları söyledi: “Burada bir zulüm var, 65 yaş üstü bir anne 175 gündür adliye önünde. İstediği tek şey adalet. Gelin burada bu anneyi ziyaret edin bu anne ne istiyor diye sorun. Meclis’te bulunan AKP milletvekillerine sesleniyorum: 290 milletvekili var, bu olay araştırılsın denildiğinde ret ettiniz, siz de bunun sorumlususunuz. Suruç Devlet Hastanesi’nde Urfa Valisi, kaymakamların, emniyet teşkilatının tanıklığında bir katliam yapıldı. Bunu artık herkes biliyor. Zulüm devam ettikçe iktidar partisi kaybediyor ve kaybetmeye mahkumdur.” 

Artık oğlumu bırakın

 Anne Emine Şenyaşar ise “Adalet istiyoruz. Oğlumu bıraksınlar. Ben evde oturamıyorum. Artık oturacak halim kalmadı. Oğlumu suçsuz yere hapse attılar. Katiller ellerini kolunu sallayıp geziyorlar. Milletvekili olduğu için insanların kafasını kesmeye hakkı mı var? Bunu Allah kabul etmez, siz nasıl bu zulmü kabul edersiniz?Artık oğlum eve gelsin” şeklinde konuştu. 

Aile sosyal medya hesaplarından ise “Üstünü örttüğünüz bütün suçların ortağısınız. Bu yaşlı anne 175 gündür adliye önünde adalet istiyor. Sağır sultanlar annenin feryadını duydu. Meclis İnsan Hakları Komisyonu ne işle meşgul. Gelsin olayı tarafsız bir şekilde araştırsın” mesajı paylaşıldı.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.