8 aydır burada oturuyorum, oğlum bırakılmadan kalkmam

21 Ekim 2021 Perşembe - 18:24

  • Adalet arayışını sürdüren Emine Şenyaşar, aradan geçen 3 yıl 4 ayda acısının dinmediğini belirterek, “Acım hala ilk günkü gibi taze. 8 aydır burada oturuyorum ve ne kadar sürerse sürsün oturmaya devam edeceğim. Oğlum bırakılmadan buradan ayrılmayacağım” dedi. 

 

AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 228. gününde devam ediyor. Adliyede mesainin başlaması ile birlikte Urfa Adliyesi önünde gelen anne ve oğlu, “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi”nin bulunduğu alanda nöbet eylemlerine başladı. 

Eylemini 9 Mart’tan bu yana sağlık sorunlarının artmasına rağmen kesintisiz sürdüren Emine Şenyaşar, adaletin sağlanmamasına isyan etti. Ailesine yaşatılanların “zulüm” olduğunu söyleyen anne Şenyaşar, “Adliye önünde günler zor geçiyor ancak gelmeye mecburuz. Ailem yok edildi. Kış geliyor, havalar soğuyor. Oğlum hala cezaevinde tutuluyor. Çocuklarımız katledenler tutuklansın. Elini kolunu sallayarak geziyorlar, neden tutuklanmıyorlar?” diye sordu. 

Sağlık sorunlarının her geçen gün arttığına dikkati çeken Şenyaşar, “Sabah erken saatlerde buraya geliyoruz, akşam Suruç’a geri dönüyoruz. Hastalıklarım artıyor. Kalbimde bir ağrı var. Doktorlar gözlerimden ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar. Oğlum (Fadıl Şenyaşar) cezaevinden çıkmadan ben tedavi olmam” diye konuştu. 

Katliamın üstünden geçen 3 yıl 4 ayda acısının dinmediğini belirten Şenyaşar, “Acım hala ilk günkü gibi taze. Çok acı çekiyorum. Her gün ağlıyorum gözlerim kör olacak. 8 aydır burada oturuyorum ve ne kadar sürerse sürsün oturmaya devam edeceğim. Oğlumu bırakılmadan buradan ayrılmayacağım” şeklinde konuştu.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.