Adalet sağlanıncaya kadar

14 Ekim 2021 Perşembe - 17:55

Şenyaşar ailesi adalet nöbetinde

Şenyaşar ailesi adalet nöbetinde

  • Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar, adalet sağlanmadan buradan ayrılmayacaklarını söyledi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti, 221. gününe girdi. “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, nöbetin 200. gününde el konulan ve 20 gündür savcı tarafından incelendiği için teslim edilmeyen pankartların yerine yenisini nöbet alanına getirdi. 

Ferit Şenyaşar, “20 gündür pankartımız inceleniyor. Almak istediğimiz pankartlar verilmediği için biz de yenilerini hazırladık. Pankart üzerinde haklı taleplerimiz var. Sadece adalet istiyoruz. Adalet sağlanmadan buradan ayrılmayacağız” diye konuştu. Elazığ E Tipi Cezaevi’nde kardeşi Fadıl Şenyaşar’ın üç yılı aşkındır tek kişilik hücrede tutulduğunu belirten Şenyaşar, “Dosya üzerinde gizlilik kararı var, kardeşim suçsuz yere tutuluyor. Bu iki talebimizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Aile, sosyal medya hesaplarından yeni yaptırdıkları pankartın görselini, “Şanlıurfa Adliye Sarayı'nda adalet mücadelemiz 220’nci günde devam ediyor. Türkiye'de adalet yok diyenlere inat; direnerek, dayanışma ile adaleti getireceğiz” mesajıyla paylaştı. URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.