Adalet talebi engel tanımıyor

Şenyaşar Ailesi'nin Adalet Nöbeti

Şenyaşar Ailesi'nin Adalet Nöbeti

  • Adalet Nöbeti’ni yağmur altında sürdüren Şenyaşar Ailesi, Adalet Bakanı’nın "Adalet Allah'ın emridir" açıklamasına tepki göstererek, "Adalet Allah'ın emriyse bu anne neden iki yıldır adliye kapısında?" diye sordu. 

Adalet Nöbeti’ni yağmur altında sürdüren Şenyaşar Ailesi, Adalet Bakanı’nın "Adalet Allah'ın emridir" açıklamasına tepki göstererek, "Adalet Allah'ın emriyse bu anne neden iki yıldır adliye kapısında?" diye sordu. 

Riha'nın (Urfa) Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 693. gününde yağmurlu havaya rağmen devam etti. Anne Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, Pirsûs ilçesindeki evlerinden gelerek adliye önünde nöbeti başlattı. 

AKP'li Urfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıtalar tarafından 22 Ekim 2022'de ailenin el konulan "Şenyaşar ailesi için adalet" yazılı pankart aileye iade edildi. Şenyaşarların bir yakının dükkanına giden zabıta ekibi, üç ay önce aldıkları pankartı özür dileyerek iade etti. Aile, nöbette zabıtalar tarafından iade edilen pankartı da açtı. 

AKP yönetimindeki zabıtaların bugün itibarıyla pankartlarını iade ederek özür dilediğini söyleyen Ferit Şenyaşar, "Meclis’te bulunan AKP içindeki bir milletvekili (Ahmet Eşref Fakıbaba) bu zulümden dolayı istifa etti. Bugün AKP İl yöneticileri yanımızdan geçiyorlar 'Bu milletvekilinin yaptığı katliamı kabul etmiyoruz. Önümüzdeki seçimde milletvekili listesinde yer vermeyeceğiz' diyor. Adalet Bakanı çıkıp 'Adalet Allah'ın emridir' diyor. Madem adalet Allah'ın emriyse 65 yaş üstü bu anne neden iki yıldır adliye kapısında? Yaz, kış demeden nöbet tutuyor. Annenin talebi adalettir. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Allah'tan bahsediyorsa, yarın ahiret var, bu annenin eli yakanda olacak. Bu zulmün hesabı sizden sorulacaktır" şeklinde konuştu. 

Aile, sağanak yağmura rağmen nöbeti adliye giriş kapısında sürdürdü. URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.