Baba, kızı ve kardeşi aynı cephede

Toplum/Yaşam Haberleri —

28 Ağustos 2020 Cuma - 23:00

  • Mihyedin, Rojava’nın Eyn İsa kentinde yaşıyor. Kobanê’de DAİŞ’e karşı sergilenen görkemli direnişten sonra mücadele etmeye karar verir. Şimdi işgalci Türk devleti ve çetelerine karşı Eyn İsa’daki cephe hattında mücadele ediyor.

Mihyedin, Rojava’nın Eyn İsa kentinde yaşıyor. Kobanê’de DAİŞ’e karşı sergilenen görkemli direnişten sonra mücadele etmeye karar verir. Şimdi işgalci Türk devleti ve çetelerine karşı Eyn İsa’daki cephe hattında mücadele ediyor.

Mihyedin’in ardından kızı Sara da direnişe katılmaya karar verir. Sara direniş safhasında yerini aldıktan sonra ise bu kez halası Cihan direnişteki yerini alır.

“Babam ve halamla artık bir aile değiliz. Biz artık devrim için mücadele eden birer yoldaşız” diyen Sara anne, baba, hala gibi aile bağ ve kavramlarının ötesine geçerek yoldaşlık bağlarını büyüttüklerini söylüyor.

Mihyedin’in 5 yıldır devrim sahasında mücadele eden kız kardeşi Cihan ise duygularını şöyle anlattı: “Direniş çığlıklarımızı birleştirmeliyiz. Zulme karşı birlik olmalıyız ki işgalci Türk devletini topraklarımızdan atalım. Biz sessiz kaldıkça işgalci Türk devleti topraklarımıza girmeye devam edecek. Ancak birlik ve beraberlikle işgalcileri topraklarımızdan atabiliriz.” EYN İSA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.