Dêrsim Festivali Frankfurt’ta

Kültür/Sanat Haberleri —

Dêrsim Festivali-Frankfurt

Dêrsim Festivali-Frankfurt

  • 14. Dêrsim Kültür Festivali, Almanya’nın Frankfurt kentindeki Rebstockpark’ta 24-25 mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

BERDAN DOĞAN

Festival Tertip Komitesi, “Gelin ana dilimizi ve inancımızı yaşatmak için zılgıt ve gowendlerimizle, şalvar ve peştemallerimizle Dêrsim Kültür Festivali’ne katılalım. Hep birlikte Dêrsim özü ile yaşayalım” çağrısında bulundu.

 Bu sene 14.’sü düzenlenecek Dêrsim Kültür Festivali geçmiş yıllarda olduğu gibi Frankfurt kentinde bulunan Rebstockpark’ta yapılacak. Festival Tertip Komitesi, binlerce kişinin katılması beklenen festivalin çok dilli ve çok renkli geçeceğini vurgulayarak, “Festivalimizi 13 senedir tüm canlılığı ve renkliliğiyle sizlere sunmaya çalışıyoruz. Eksikliklerimiz olsa da çabamız, disiplinimiz ve özverimizle her yıl hizmetinizdeyiz. Her yaştan ve her kesimden insanın iki gün boyunca Dêrsim duygusunu yaşayabilmeleri için bu yıl da kolları sıvadık ve gerekli tüm hazırlıkları tamamladık” dedi.

Festivale katılacak çocuklara ‘Çocuk Dünya’sı adıyla özel bir oyun alanı hazırlayan Komite, bunun yanı sıra çeşitli sürprizler de planlıyor. Geçtiğimiz yıl deprem felaketi nedeniyle ara verilen ‘Dêrsim düğünü’ bu yıl yeniden düzenlenecek.