En karanlık yüzünü gösteriyorlar

8 Temmuz 2021 Perşembe - 17:13

  • HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, “Bize faşizmin en karanlık yüzünü gösteriyorlar. Bu miting bizim için bir başlangıçtır” dedi.

 

HDP İzmir İl Örgütü’ne yönelik saldırıda yaşamını yitiren Deniz Poyraz, doğa talanı, yolsuzluk, artan yoksulluğa karşı Gündoğdu Meydanı’nda yapılması planlanan mitinge ilişkin HDP milletvekilleri ve demokrasi güçleri tüm gün sokak sokak, pazar pazar bildiri dağıtarak, yurttaşları mitinge davet etti. İzmir’in ilçelerinde ve Aydın’da yapılan mitinge çağrı çalışmalarında HDP’liler, baskılara, yasaklara, parti kapatmalara ve katledilen Deniz Poyraz için tüm yurttaşları mitinge davet etti.

HDP Amed Milletvekili İmam Taşçıer ile HDK İzmir İl Eşsözcüsü Sabri Gül, Bayraklı ilçesinde esnaf ve Karlıova Yedisu Derneği’ni ziyaret etti.

Menemen ilçesinde çalışma yürüten HDP Amed Milletvekili Remziye Tosun da esnaf ve pazar ziyaretleri gerçekleştirdi.

Aliağa ilçesinde çalışma yürüten HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş ve HDP’liler sokak sokak ev ev bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. Aliağa köyleri ve Helvacı Beldesi’nde halk buluşmasında konuşan Özgüneş, “Bize faşizmin en karanlık yüzünü gösteriyorlar. Bu miting bizim için bir başlangıçtır. HDP, bu iktidarı demokratik yollarla götürene kadar mücadelesini sürdürecektir” dedi.

HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz de Konak ilçesinde bulunan Levent Halk Pazarı’nda esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu.

HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar, Karabağlar ilçesinde ev ziyaretleri, esnaf ve pazarlarda yurttaşları mitinge davet etti.

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eşbaşkanı Cavit Uğur ve demokrasi güçleri Seferhisar’da esnafları gezdi; kendilerine yönelik baskıları, demokrasi güçlerinin hedef alınmasını anlattı.

HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç ise Buca ilçesinde çalışma yürüttü. Burada Çamlukuyu Pazarı ve Çamlıdere mahallesinde esnaf ziyaretinde bulunan Koç, Fırat Mahallesi’nde alkışlarla karşılandı.

HDP kent vekilleri Serpil Kemalbay, Murat Çepni, Zeynel Özen de miting çalışmaları kapsamında ilçelerde esnaf ve halk buluşmaları gerçekleştirdi.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.