Eril, kapitalist zihniyete karşı alanlarda olacağız

16 Kasım 2021 Salı - 17:30

.

.

  • Suriye Gelecek Partisi Reqa Kadın Meclisi, “25 Kasım’da kadın iradesini kırmak ve insanlığın özgürlüğü için verilen mücadeleyi yok etmek isteyen iktidar, erkek egemen ve kapitalist zihniyete karşı alanlarda olacağız” açıklamasında bulundu.

Bir zamanlar DAİŞ’in başkenti olarak anılan Reqa’da köleleştirilen, işkencelerden geçirilen kadınlar, Reqa’nın özgürleştirilmesi ardından hızla örgütlendi.

Suriye Gelecek Partisi çatısı altında örgütlenen kadınlar 25 Kasım’a yönelik hazırlıklarını tamamladı.

Suriye Gelecek Partisi’nin Reqa ve ilçelerinin kadın meclisleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü eylemlerinin startını verdi. Suriye Gelecek Partisi Genel Merkezi önünde yapılan açıklamayı Meclis Sözcüsü Xaliya Kecwan okudu.

Kadın örgütlenmesi direniş ruhuyla yayıldı

Açıklamada, “25 Kasım’da kadın iradesini kırmak ve insanlığın özgürlüğü için verilen mücadeleyi yok etmek isteyen iktidar, erkek egemen ve kapitalist zihniyete karşı alanlarda olacağız. Kuzey ve Doğu Suriye’de kadınlar her türlü haksızlık ve şiddete karşı farklı şekillerde mücadele ettiler. Kadınların örgütlenmesi ve birlik olmasıyla Suriye genelinde direniş ruhu yayıldı” denildi.
 
Mücadeleye devam

Kadınların işgale karşı verdiği direnişin selamlandığı açıklamada, “Bizler her türlü şiddeti, savaş suçuna giren insanlık dışı ihlalleri kınıyoruz. Zulme, ayrımcılığa ve kadınlara yönelik şiddete karşı mücadeleye devam edeceğiz. Dünya kadınlarını özgürlük, hak, eşitlik ve demokratik bir hayat için ortak mücadele yürütmeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.
Suriye Gelecek Partisi Kadın Meclisi’nin kadınlara yönelik şiddete karşı başlattığı eylemler 25 Kasım’a kadar devam edecek.

JINNEWS

 

 

 

 

 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.