Fakıbaba’ya çağrı

25 Temmuz 2022 Pazartesi - 17:50

  • Annesi ile birlikte adalet mücadelesini sürdüren Ferit Şenyaşar, kentte ziyaretlerde bulunacak olan AKP milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’ya çağrı yaparak, adliyenin önüne gelmesini istedi. 

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 505. gününe girdi. Anne ve oğlu, dün de erken saatlerde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi’ne gelerek nöbeti binanın kapısında başlattı. “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana katliamda yaşamını yitiren Şenyaşar Ailesi fertlerinin fotoğraflarının yer aldığı “herkes için adalet” yazılı pankartı asan aile, adliye binası girişinde sürdürdükleri nöbet alanına “Adalet sağlamayan savcılar tatilde adalet nöbetimiz 504’ünü gününde” yazılı döviz ile katliam günü yaralıları taşırken saldırıya uğrayan ambulansın fotoğraflarını taşıdı. Anne ve oğlu adliyeye yolu düşen yurttaş ve avukatlara maruz kaldıkları katliam ve verdikleri adalet mücadelesine dair aktarımda bulunuyor. 

Annesi ile birlikte nöbet tutan Ferit Şenyaşar, “Adliyede savcılar tatilde. Bize adalet yok. Bir yerde zulüm varsa orada normal bir hayat olmaz. Ortada herkesin bildiği bir üstünlerin hukuku var. Bunu kimse inkar etmiyor. Yetkililer ‘elimizde bir şey yok, diyor. Biz adalete olan inancımızı yitirmeyeceğiz. Adalet sağlanana kadar bu kapıdan ayrılmayacağız. Bu hukuksuzluğa her gün Urfalı yurttaşlar tanık” diye konuştu. 

Katliam gerçekleştiği dönemin Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan ve katliam gerçekleştiğinde hastanenin bahçesinde bulunan AKP Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın bir hafta boyunca Urfa‘da temaslarda bulunacağını belirten Şenyaşar, “Urfa’ya ‘halkın sorunlarını dinlemeye’ gelmiş. Urfa’nın en büyük sorunu bu. Adliye önünde oturan annenin adalet talebidir. Eğer Fakıbaba samimi ise ve halkın sorunlarını dinlemeye gelmişse gelsin anneden helallik istesin. Belki bu helallikten sonra savcılar bir adım atar” diye konuştu. 

Anne Emine Şenyaşar ise Adalet Nöbeti boyunca sağlık sorunlarının arttığına değinerek, “Gözlerim ve ayaklarım her geçen gün daha kötü oluyor. Buraya gelmeye mecburum. Evde oturamıyorum. Oğlumu (Fadıl Şenyaşar) bıraksınlar eve gelsin. İki oğlumu ve eşimi öldürdüler, artık yeter” dedi.  URFA 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.