Hacı Lokman Birlik anıldı

.

.

  • Cansız bedeni zırhlı aracın arkasında sürüklenen Hacı Lokman Birlik, mezarı başında anıldı. 

Şırnak'ın Dicle Mahallesi’nde 3 Ekim'de yaralı halde infaz edildikten sonra cansız bedeni zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen Hacı Lokman Birlik, şehadetinin 6. yılında mezarı başında anıldı. Anmaya, Birlik’in ailesi ile Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak İl Örgütü yöneticileri katıldı. 

Anmada konuşan HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı Kamuran Demir, Birlik'in cansız bedeninin yerlerde sürüklenmesini unutmayacaklarını belirterek, “Hacı Lokman Birlik arkadaşımızın hayalleri gerçekleştirene kadar, mücadelesini sürdüreceğiz. Arkadaşımıza yapılan bu zulmü unutmayacağız" dedi. 
Birlik’in kardeşi Hüseyin Birlik, “Hacı yoldaşa yapılan bu zulüm asla unutulmayacaktır. Biz onun mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz, onun izinde olacağız” diye konuştu. 

Anma etkinliğinin ardından Birlik Ailesi ziyaret edildi. Ziyarette konuşan Birlik'in annesi Nazire Birlik, oğlunun anılarının yaşatılması gerektiğini belirterek, şunları söyledi: "Biz eğer birlik olursak ve bir olursak her şeyin üstesinden geliriz. Her şeyi bir tarafa bırakın ve birlik olun. Benim oğlum öldü ama başkasının yüreği yanmasın. Hacı sadece benim oğlum değil, hepinizin arkadaşı, kardeşi ve yoldaşıydı. Hepiniz benim için Hacı’sınız" dedi. ŞIRNAK

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.