‘Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın Girişimi’

Kadın Haberleri —

İzmir Aliağa Cezaevi

İzmir Aliağa Cezaevi

  • Aysel Tuğluk’a Özgürlük için 1000 Kadın Girişimi’, Newroz alanlarına gönderdiği mesaj ile ‘Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın’ olarak yola devam etme kararı aldı. 

'Aysel Tuğluk’a Özgürlük için 1000 Kadın Girişimi' adı ile bir araya gelen kadınlar, “Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın” olarak yola devam etme kararı aldı. Yazılı bir metin ile oluşumlarını duyuran kadınlar, 2023 Amed ve İstanbul Newrozlarına da mesaj yolladı.

Mesajda şöyle denildi: “Bizler mücadelemizle demans hastası yol arkadaşımız Aysel Tuğluk'un cezaevinden çıkmasını sağladık. Ama 20 yıllık AKP iktidarının yarattığı toplumsal siyasal yıkımın bir sonucu da cezaevlerinde, ihtiyaçları olan tedaviye ulaşmaktan uzak, adeta ölüme terkedilmiş binlerce hasta siyasi tutsaktır. Pek çoğu insanlık dışı muamelelerde, işkencede oluşan ve tedavi edilmemeleri sonucunda kalıcılaşan rahatsızlıklara mahkum tüm hasta tutsak yoldaşlarımızın hapishane duvarlarının dışında yaşaması ve tedavi imkânlarına ulaşması, daha adil, daha özgür bir ülke inşa etme iddiasında olanların gündeminde, programlarında ve vaatlerinde yer almalı, yer alacak. Onları unutmadık, bu alanı dolduranların da unutmadığını biliyoruz. Tüm hasta yol arkadaşlarımızın önümüzdeki yılın Newroz'unda aramızda olmaları için mücadele vereceğiz. Bu irademizi ve kararlılığımızı siyasetin de görmesini talep ediyoruz. 

Hasta Kadın Mahpuslara Özgürlük için 1000 Kadın.”

JINNEWS

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.