Her yer kadın rengine bürünecek

Kadın Haberleri —

  • TJA, 8 Mart haftası boyunca Kurdistan ve Türkiye’de katledilen, kaybedilen, intihara sürüklenen, şiddete uğrayan, hapishanelerde rehin alınan, ekonomik krizle boğuşan ve yaşam alanı talan edilen kadınların sesi olacak.

Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü eylemlerine “Jin Jiyan Azadî ile 8 Mart’a Doğru” şiarıyla başladı. Kurdistan ve Türkiye kentlerinde 8 Mart’a kadar eylem ve etkinlik düzenleyecek olan TJA, her yeri kadın rengine büründürecek.

Aynı zamanda 8 Mart haftası boyunca yapılacak her etkinlikte katledilen, kaybedilen, intihara sürüklenen, şiddete uğrayan, hapishanelerde rehin alınan, mobbinge uğrayan, işinden edinen, ekonomik krizle boğuşan, yaşam alanı talan edilen kadınların sesi olacak.

Aynı zamanda, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin kaldırılarak, fiziki özgürlüğünün sağlanması ve Kürt sorununa demokratik barışçıl çözüm talebiyle açlık grevine giren kadın tutsakların ile haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı Adalet Nöbeti’nde olan annelerin talepleri her alanda haykırılacak.