Herford'da Barış ve İnsan Hakları zinciri

Dünya Haberleri —

19 Eylül 2021 Pazar - 14:42

  • Almanya’nın Herford kentinde Yabancılar Meclisi tarafından mültecilerle dayanışma amacıyla insan zinciri oluşturuldu. Eyleme farklı halklardan çok sayıda kişi katıldı.

 

MURAT MANG-HERFORD

Almanya’nın Herford kentinde Mülteciler ile dayanışma çalışmaları yürüten Uluslararası Seebrücke Organizasyonu'yla işbirliğiyle Yabancılar Meclisi tarafından "Barış ve İnsan Hakları“ sloganı ile göçmenlerle dayanışma için insan zincirleri oluşturdu. Auf der Freiheit caddesinin karşılıklı kaldırımları üzerinde yapılan eyleme Alman, Kürt, Arap, Türkiyeli gibi farklı halklar katıldı.  

Kurulan insan zinciri eylemine "İnsan hakları tartışılamaz! Despotlar, diktatörler ve savaş çığırtkanlarıyla yapılan kanlı anlaşmaları durdurun" pankartı ile katılan Entegrasyon ve Kültürel Çeşitlilik için Kürt İttifakı (KBIKV) grubu sözcüsü Nazım Acar, "Yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların yollarda ölmemesi için yapılan bu insani eyleme destek vermek için buradayız" dedi. Acar, son aylarda Türk devletinin Kürdistan‘da yürüttüğü saldırılara sesiz kalan Alman basını ve siyasetçilerine tepkilerini ortaya koymak için eyleme katıldıklarını söyledi.

 

 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.