Heyva Sor’dan bayram kampanyası

Yurt Dışı Haberleri —

Heyva Sor a Kurdistanê

Heyva Sor a Kurdistanê

  • Her yıl Kurban Bayramı’nda yardım kampanyası düzenleyen Heyva Sor a Kurdistanê, bu yıl da topladığı maddi yardımları Kurdistan’daki ihtiyaç sahiplerine gönderecek.
  • Heyva Sor’dan Vahdettin Kılıç, “Halkımızın yaralarını saralım. Kurban Bayramı vesilesiyle gelin el ele verilim ve ihtiyaç sahibi insanlarımıza yardım elimizi uzatalım” dedi.

ARJÎN NUJÎN

Heyva Sor a Kurdistanê, Kurban Bayramı vesilesiyle topladığı yardımları Kurdistan’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kurdistan’da devam eden savaşın ağır koşulları altında yaşayan insanlara umut olmak amacıyla kurulan Heyva Sor a Kurdistanê, 31 yıldır aralıksız yaptığı kampanyalarla Kurdistan’daki halklara yardım eli uzatıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı dolayısıyla kampanya düzenleyen kurum, toplanılan yardımlarla Kurdistan’daki halka destek olmayı hedefliyor.

 

Heyva Sor a Kurdistanê yöneticisi Vahdettin Kılıç

 

İhtiyaç sahipleri arttı

Heyva Sor a Kurdistanê yöneticisi Vahdettin Kılıç, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmanın insani görevlerin başında geldiğini hatırlatarak, “Kurdistan’da saldırılar ve işgal nedeniyle yerlerinden edilmiş ve yine egemenler tarafından yoksullaştırılmış, işsiz bırakılmış, doğası ve tüm zenginlikleri talan edilmiş milyonlarca insan mevcutken ekonomik krizlerle yardıma ihtiyaç duyan insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kurdistan’da yaşanan savaşlar, saldırılar, doğal afetler, fakirlik ve hastalıklar nedeniyle milyonlarca insan ayakta kalabilmek için büyük bir yaşam mücadelesi veriyor. Halkımız, yardımlarınıza her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duyuyor” şeklinde konuştu.