Hindistan’da 2 kadına toplu tecavüz!

Kadın Haberleri —

Hindistan / Foto:AFP

Hindistan / Foto:AFP

  • Hindistan’ın kuzeydoğusundaki Manipur eyaletinde 2 kadının kalabalık bir grup tarafından çıplak bir şekilde sokaklarda sürüklendiğini gösteren bir video yayıldı. Polis, iki kadına yönelik saldırıya ilişkin toplu tecavüz soruşturması başlatıldığını, bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Dünyada devam eden savaş ve çatışmalar kadınların yaşamını tehdit ediyor. Baskı altına alınıyor, göçe zorlanıyor ve cinsel şiddetle karşı karşıya kalıyorlar. Kadınlar kendilerinin çıkarmadığı savaş ve çatışmaların bedelini ödüyor.

Hindistan’ın kuzeydoğusundaki Manipur eyaletinde Mayıs ayından bu yana Meitei ve Kuki toplulukları arasında etnik çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda şimdiye kadar 130 kişinin hayatını kaybettiği, 60 bin kişinin ise göç etmek zorunda kaldığı belirtiliyor.

Sanal medyaya Manipur’da 2 kadının kalabalık bir grup tarafından çıplak bir şekilde sokaklarda sürüklendiğini gösteren bir video yayıldı. Çarşamba günü paylaşılan videoda kadınların bir grup erkek tarafından sürüklendikten sonra tarlaya atıldığı görülüyor.

Polis, iki kadına yönelik saldırının 4 Mayıs’ta gerçekleştirildiğini belirterek, olaya ilişkin toplu tecavüz soruşturması başlatıldığını, bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Başbakan Narendra Modi ise olayın "Hindistan'ı utandırdığını" ve "hiçbir suçlunun bağışlanmayacağını" söyledi. Modi ayrıca kadınlara karşı işlenen affedilemez olduğunu da ekledi. HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.