İlk maçtan galip çıktı

Kadın Haberleri —

19 Aralık 2021 Pazar - 17:35

.

.

  • Çıktığı ilk Süper Lig maçından galibiyetle ayrılan Amedspor Kadın Futbol oyuncuları Yağmur Bor ve Aygül Poyraz çıktıkları her maçtan galip dönmeyi hedeflediklerini açıkladı.

MEDİNE MAMEDOĞLU-NÛJINHA / AMED

Süper Ligi’nde mücadele eden Amedspor Kadın Futbol Takımı çıktığı ilk maçı kazandı.

Atakaş Hatayspor’a konuk eden Amedspor Kadın Futbol Takımı rakibini 2-1’lik bir skorla mağlup etti. Çok sayıda taraftarın katıldığı maç coşkulu geçerken, sahadan galibiyetle ayrılan takım maç sonunda taraftarlarla bir araya geldi.

Amedspor Kadın Futbol Takımı bulunduğu grupta önümüzdeki hafta Kireçburnu Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek.

Takım, zorlu bir antremandan geçiyor

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde mücadele veren Amedspor Kadın Futbol Takımı, yeni sezon için hazırlıklarına devam ediyor. Ligde bulundukları A grubunda Fenerbahçe, Beşiktaş ve Hatayspor gibi kulüplerle mücadele edecek olan takım, başlayan maçlar için zorlu bir antrenman sürecinden geçiyor. Kadın futbolcular hırsları ve taraftarlarının da desteği ile gruptan galibiyetle çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

.
Yağmur Bor

Bu sezona iyi hazırlandığımızı düşünüyorum

Takımın oyuncularından Yağmur Bor, bu sezon gruplarında 24 takım ile karşı karşıya geleceklerini ifade etti. Teknik ve taktiğe ağırlık vererek her gün çalıştıklarını belirten Yağmur Bor, “Bu sezona iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bunun karşılığını da alacağımızı düşünüyorum. Kadın futbol takımı olmasının yanı sıra Amedspor’da oynamak ayrı bir artı benim için. Çünkü kendi bölgende yörende emek vermek ayrı bir gurur ve onur veriyor. İnsana daha çok şevk veriyor” dedi.

Kadınların futbol oynamasına yapıcı bakılmıyor

Toplumsal baskılara rağmen kadın futbolunun her geçen gün daha da geliştiğine vurgu yapan Yağmur Bor, şunları söyledi: “Toplum voleybol, basketbol gibi kadınların futbol oynamasına çok yapıcı bakmıyorlar. ‘Kadın beceremez, yapamaz veya sert oyundur’ diye düşünüyorlar. Ama biz bunun cevabını sahada veriyoruz. Kadın futbolu her geçen gün daha da ilerleyip gelişiyor. Kadınlar sürekli baskı altında ve bizler bu baskılara karşı cevabımızı her alanda veriyoruz. Spor da bu alanlardan biri. Taraftarlarımız da bize destek olsun, yalnız bırakmasınlar, biz gücümüzü her alanda göstermeye devam edeceğiz.”

.
Aygül Poyraz

İnancımız tam

Takımın diğer oyuncularından Aygül Poyraz ise bu sezonun kendileri için zor bir sezon olacağına yer vererek, “Sezona zorlu bir başlangıç yaptık. Zorlu antrenmanlarımız oldu. Çıkacağımız maçları kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ülkemizde kadın futboluna önem verilmiyor ama biz kadınların gücünü göstereceğiz. Futbol oynamak beni çok mutlu ediyor ve gurur verici bir şey. Taraftarlarımızın da desteğiyle her maçtan galip dönme hedefimiz var” dedi.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.