Kürtler, Nice ve Viyana saldırılarını kınadı

Diaspora Haberleri —

8 Kasım 2020 Pazar - 16:00

  • Avrupa’da yaşayan Kürdistanlılar; Paris, Nice ve Viyana’da gerçekleşen DAİŞ saldırılarını kınadı, bu saldırılardan DAİŞ çetelerini besleyen Erdoğan’ı sorumlu tuttu.

 

Fransa’nın başkenti Paris ve Nice kenti ile Avusturya’nın başkenti Viyana'da DAİŞ tarafından düzenlenen saldırılar, Almanya'nın birçok kentinde kınandı. KON-MED çağrısıyla alanlara çıkan Kürdistanlılar, bu saldırılardan DAİŞ çetelerini koruyan ve besleyen Erdoğan ve AKP-MHP faşizmini sorumlu tuttu.

Almanya’nın birçok kentinde Kürdistanlılar, DAİŞ çetelerinin Paris, Nice ve Viyana’da gerçekleştirdiği saldırıları kınadı, yaşamını yitirenleri andı.

YPG/YPJ mücadele etti

Saarbrücken’da Kürdistanlılar Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM) öncülüğünde Europa Galerie önünde bir miting düzenledi. Avusturya ve Fransa'daki saldırıların kınandığı mitingde, Türk devletinin bu saldırılarla bağlantısına dikkat çekildi.

Eylemde ayrıca DAİŞ çetelerine karşı en etkin ve başarılı mücadelenin YPG/YPJ tarafından verildiği belirtilirken, halkların ortak demokratik mücadelesinin büyütülmesi çağrısı yapıldı.