Melek İpek: Hayat yeniden başlıyor

Kadın Haberleri —

27 Nisan 2021 Salı - 16:00

  • Kendisine işkence eden Ramazan İpek’e karşı özsavunmada bulunduğu için hayatta kalan Melek İpek hakkında tahliye kararı verildi. Kararın ardından cezaevinden çıkan Melek, “hayat yeniden başlıyor” dedi.

ANTALYA

Antalya’da yaşayan Melek İpek, 7 Ocak’ta kendisine saatlerce işkence eden ve defalarca kez ölüm tehdidinde bulunan evli olduğu Ramazan İpek’e karşı özsavunmada bulunmuştu. Bunun sonucunda Ramazan İpek ölürken, Melek işkenceden yaralı olarak kurtulmuştu.

Saatlerce işkenceye ve cinsel saldırıya maruz bırakıldığını ifadesinde belirtmesine rağmen çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 31 yaşındaki Melek hakkında açılan davanın ilk duruşması da 15 Mart tarihinde görülmüştü.

Davanın üçüncü duruşması pazartesi günü Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma savcısı, “taksirle insan öldürme” suçundan Melek İpek’in 2 yıldan 6 yıla kadar hapsini talep etti. Mahkeme heyeti ise, ‘meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez’ hükmü gereğince Melek İpek’in tahliyesine karar verdi.

‘Çocuklarıma kavuştum’

Kararın ardından cezaevinden çıkan Melek İpek’i avukatları, ailesi ve çocukları karşıladı.

108 gün sonra özgürlüğüne kavuşan Melek, şunları söyledi:

Çocuklarıma kavuştum. Bu gece artık rahatça uyuyabileceğim. Koğuş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, bana iyi davrandılar. Çocuklarımı çok özledim. İçerdeki tek tesellim, onların dışarıda huzurlu ve mutlu olmalarıydı. İçeri girince çocuklarımla sadece sarılabildik. Avukatım Ahmet Onaran’a teşekkür ediyorum. Beni hiç yalnız bırakmadı. Dışarıdan haberleri onun sayesinde aldım. Söyleyecek kelimem yok şu an. Hayat yeniden başlıyor.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.