Mücadelemiz en büyük cevap

Kadın Haberleri —

Amedspor Kadın Futbol Takımı

Amedspor Kadın Futbol Takımı

  • Türkiye Kadınlar Futbol Süper Ligi'nde mücadele eden Amedspor Kadın Futbol Takımı'nın oyuncuları, “Bizi ayrıştırmaya çalışanlara sporumuzla, başarımızla cevap veriyoruz, susturuyoruz" diyor. 

MUSTAFA DOĞAN / AMED

Amedspor Kadın Futbol Takımı, Kadınlar Futbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Antalya gibi takımlarla mücadele ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar Süper Ligi'nde B Grubu'nda mücadele eden Amedspor Kadın Futbol Takım ligin, 8.  haftasında kendi sahasında Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı ile karşı karşıya geldi. Maçta Amedspor Fenerbahçe’yi 1- 0 mağlup etti.

Başarımızla cevap veriyoruz

Güzide Alçu

14 yıldır Amedspor’da futbol oynayan ve ayın zamanda takımın kaptanı olan Güzide Alçu, Amedspor'un hem ligdeki başarıları hem de bu kadar çok taraftara sahip olmasının hazmedilemediğini belirtti. Alçu, “Özellikle erkek futbol takımımızın deplasman maçlarında bir ötekileştirme söz konusu. Sık sık ırkçı saldırılara maruz kalıyorlar. Bizler hem kadın, hem de erkek takımı olarak sahaya çıktığımız zaman mücadele etmekten yanayız. Bizi ayrıştırmaya çalışanlara sporumuzla, başarımızla cevap veriyoruz, susturuyoruz. Biz, siyasetin sahada değil, mecliste konuşulmasından yanayız. Bizi ötekileştirenler buraya geldikleri zaman da çok centilmen, misafirperver bir takım gördüklerinde utançla geri dönüyorlar” dedi.

Takım yeterince desteklenmiyor

Amedspor’un büyük bir taraftar grubu olmasına rağmen  takımın yeterince desteklenmediğini belirten Alçu, sponsor desteğinin önemine vurgu yaptı: “Maalesef sadece Cahit Akın başkanımız destek sunuyor. Başka sponsorumuz yok. Şu an sadece arada bir deplasmanlarımızı karşılayan iş insanları oluyor. Onun dışında herhangi bir destek yok. En fazla taraftarı olan takımlardan biri olan Amedspor'a özellikle Avrupa'daki iş insanlarından destek bekliyoruz. Desteklenmemiz halinde sesimiz daha gür çıkacaktır. Çünkü Amedpsor sadece Diyarbakır'da değil dünya çapında birçok taraftara sahiptir.”

Gelecek vaat ediyoruz

Ramazan Erin

Futbola sadece kardeşlik çerçevesinde sportif bir faaliyet olarak baktıklarını belirten Amedspor Kadın Futbol Takımı Antrenörü Ramazan Erin, "Ayrıştırmanın ve şiddetin sporda yer olmadığına inanan bir kulübüz. Spor, birleştirici, yapıcı, paylaştırıcı, ayrıştırmayan bir dildir. Sporun dili önemlidir. Biz, dostluk, kardeşlik ve barıştan yanayız. Sporun amacı da budur” diye konuştu. Birçok ülkeden futbolcu barındıran Amed Kadın Futbol Takımı'nın ligde 6. sırada yer aldığını beliren Erin, "Bir iki maç kazanmamız halinde zirve iddiamız sürecek. Ancak kaybedilme halinde ise küme düşme sıkıntısı yaşanacak. Genel duruma baktığımızda iyi durumdayız. Oynadığımız son maçlar umut veriyor. Gelecek vaat ediyor. Daha umutla bakıyoruz'' diye konuştu.

Biz futbol oynamak istiyoruz