Nasıl evinde otursun?

16 Kasım 2022 Çarşamba - 18:45

  • Adalet Nöbeti'ni annesiyle sürdüren Ferit Şenyaşar, annenin vebalinin devlet içinde yetkisi olup da bu adaletsizliğe sessiz kalan herkesin boynunda olduğunu söyledi.

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 619. gününde sürüyor. Adliye önüne gelen Emine ve oğlu Ferit Şenyaşar nöbetini yağışa rağmen sürdürüyor.

Havanın yağışlı olduğunu söyleyen Şenyaşar, buna rağmen nöbeti sürdürmede ısrarcı olduklarını belirtti. Bu hukuksuzluğa karşı annesinin direndiğini söyleyen Şenyaşar, şöyle devam etti: "Eşini, iki evladını kaybetmiş, bir evladı da tek kişilik hücrede dört yıldır tutuklu bulunuyor. Burada duygu sömürüsü yapmıyoruz. İnsanlar, gitsin evine otursun, demesin. Bu bir zulümdür. Annenin evi dağıtılmış, anne bu zulmü kabul edip nasıl evine geçip normal hayatını devam ettirebilir?"

Tutulan oğlunu istiyor

İktidar partisi ve Adalet Bakanlığına seslenen Şenyaşar, herkesin bir makamı olduğunu fakat herkesin annesinin de olduğunu söyledi. Annelerin evlerinde, sıcak odalarında torunlarıyla zaman geçirirken, Emine Şenyaşar'ın iki yıldır adliye önünde yalnızca "Adalet" istediğini ifade eden Şenyaşar, "Bir iddianame hazırlandı. Anne tutuklu oğlunu istiyor. O çıkmadan adliye önünden ayrılmayacak. Bu özel bir talep değildir, hukuk devleti gereğini yerine getirirse annenin evladı dışarı çıkacak. Anne de nöbetine son verecektir" dedi.

Annenin vebalinin devlet içinde yetkisi olup da bu adaletsizliğe sessiz kalan herkesin boynunda olduğunu belirten Şenyaşar, "Haklarımızı onlara helal etmeyeceğiz" diye konuştu. URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.