Öcalan ile Siyaset Felsefesine Giriş

Kültür/Sanat Haberleri —

11 Kasım 2020 Çarşamba - 13:59

  • Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın Siyaset Felsefesine Giriş kitabı Unrast-Verlag tarafından basıldı.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın Siyaset Felsefesine Giriş kitabı Unrast-Verlag tarafından basıldı.
"Kapitalist Moderniteyi bertaraf etmek, Abdullah Öcalan’ın siyaset felsefesine giriş" başlığıyla Almanca basılan kitap, 120 sayfada oluşuyor ve Öcalan tüm eserlerine kapsamlı bir ilk giriş niteliğini taşıyor.
Kitabın tanıtımında şu ifadeler yer alıyor: "Abdullah Öcalan’ın hapishane savunmaları, yeni sol bir bakış açısı ile dünyayı bir bütün olarak değerlendiriyor. Reel sosyalizmin çöküşünden sonra Abdullah Öcalan, Kürt Özgürlük Hareketi’nin teorik temellerini yeniden ele aldı. Binlerce yıllık insanlık tarihine düşünsel bir yolculuk ederek, ataerkil ve sınıflı toplumu değerlendirmekle kalmıyor, bunu yanı sıra radikal demokrasi, sosyal adalet ve ekolojik toplum için mücadele perspektifleri sunuyor. Kitap geniş bir okuyucu kitlesine, Abdullah Öcalan’ın var olan alternatifsizliğe karşı ısrarcı ve iyimser bir şekilde yazdığı eserlerine anlaşılır bir giriş sunuyor." 

Almanca dilinde bir ilk
Berlinli gazeteci, yazar ve aktivist Peter Schaber’in kaleme aldığı kitap, Öcalan’ın tüm eserlerinin ele alındığı Almanca dilindeki ilk kitap. "Die Überwindung der kapitalistischen Moderne. Eine Einführung in die politische Philosophie Abdullah Öcalans" isimli kitap, tüm kitapçılardan sipariş edilebilir.
Unrast-Verlag Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın birçok kitabını Almanca basarak okuyucusuyla buluşturdu. Öcalan’ın Almanca basılmış kitaplarına şu link üzerinden ulaşmak mümkün: http://ocalanbooks.com/#/deutsch BERLİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.