Özçelik ailesi Özgürlük Nöbeti’nde

Diaspora Haberleri —

10 Ağustos 2021 Salı - 15:20

  • Her hafta Avrupa’nın farklı kentlerinden Strasbourg’a gelen gruplar “Öcalan’a Özgürlük Nöbeti”ni devralıyor. Bu haftaki nöbeti ise Özçelik ailesi yürütüyor.

 

Fransa’nın Strasbourg kentinde 25 Haziran 2012’den beri “Öcalan’a Özgürlük” amacıyla yürütülen Nöbet Eylemi’ni bu kez bir aile devraldı. Almanya’nın Halle kentinden gelen Özçelik ailesi, 9. yılına giren eylemi 477’inci haftasında devraldı. Aile fertleri Sulhaddin Özçelik, Perizade Özçelik ve Nurşin Özçelik bir hafta boyunca Kürt Halkı Abdullah Öcalan’a özgürlük talep edecek ve ağırlaştırılmış tecrite karşı eylemde olacak.

Aile adına konuşan Sulhaddin Özçelik, çocuklarıyla eyleme geldiklerini belirterek, ”Abdullah Öcalan’ın irademiz olduğunu göstermek için buradayız” diye belirtti.

Sulhaddin Özçelik, dördüncü kezdir eyleme katılan bir isim. Nöbet eyleminin güçlü sahiplenilmesi gerektiğini düşünüyor ve duygularını şöyle ifade ediyor: “Önderimiz Kürt halkı için mücadele etti. Şimdi de esaret altında. Özgürlüğünün sağlanması hepimizin boynunun borcudur.”

Sulhaddin Özçelik, Öcalan’ın hala esaret koşullarında bulunmasının da bir özeleştiri konusu olduğunu söylüyor ve şunları dile getiriyor: “Önderimizin şimdiye kadar özgürlüğünün sağlanmaması hepimizin eksikliğinden kaynaklı. Kürt halkının her bireyi her alanda mücadele yürütmeli. İşgal saldırıları, halkımıza karşı işlenen katliamların tümü Önderliğimizin üzerindeki tecritle paralel yürütülüyor. Buna karşı topyekun mücadele etmeliyiz.”

STRASBOURG

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.