Özdemir İnce’ye: Tamir edilemeyen senin beynin!

Kadın Haberleri —

13 Ekim 2020 Salı - 16:33

  • Yazısında “Kızlık (bekâret) zarı dikilir ama bozulan anayasal düzen tamir edilemez!” gibi cinsiyetçi ifadeler kullanan Cumhuriyet gazetesi yazarı Özdemir İnce'ye tepki yağdı.

Cumhuriyet gazetesi, cinsiyetçilik yapan Özdemir İnce’nin yazısına dair bir açıklama yapmadı.
Cumhuriyet gazetesi yazarı Özdemir İnce, MHP lideri Bahçeli‘nin Anayasa Mahkemesi ile ilgili önerilerini köşesine taşıdı. Yazısında “Kızlık (bekâret) zarı dikilir ama bozulan anayasal düzen tamir edilemez!” gibi cinsiyetçi ifadelere yer veren İnce’ye sosyal medyadan tepki yağdı. Kadınlar İnce’nin özür dilemesini isterken, Cumhuriyet’ten de açıklama bekliyor.

Bu nasıl rezalet?

İnce’nin cinsiyetçi ifadelerine ilişkin gazeteden henüz bir açıklama yapılmadı. Kadınlar ise sosyal medyada şöyle seslendi:
Ayşe Çavdar: Bu ne ya, nasıl bir pespayelik bu... Yok mu başka teşbihleriniz, aklınız fikriniz oralarda mı? Yuh be!
Kumru Başer: Zorunda mıydın Özdemir İnce? Bu nasıl bir rezalettir ya?
Aslı Uluşahin: Ö.İ değil, Özdemir İnce. Bu yazıyı o yazdı. Utansın.
Zehra Çelenk: Yazının başlığı, “Kız oğlan kız ama altı aylık gebe.” Finali: “Kızlık (bekâret) zarı dikilir ama bozulan anayasal düzen tamir edilemez!” Arada neler olup bittiğine hiç bakasım gelmedi... Dilde bu düzey cinsiyetçilik zamanın çok gerisinde, silkelenin.
Ceylan Sever: Adamdaki cümlelere bak: “Kız oğlan kız ama altı aylık gebe” asparagası olamaz! ... Kızlık (bekâret) zarı dikilir ama bozulan anayasal düzen tamir edilemez! Siyasi eleştirilerinize kadın bedenini alet etmeyin! Asıl sizin beyniniz tamir edilemez!

HABER MERKEZİ 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.