Şenyaşar: Adliyeye giremiyoruz

2 Eylül 2021 Perşembe - 19:00

  • Urfa Adliyesi önünde 6 aydır adalet arayışlarını sürdüren Şenyaşar Ailesi, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün “Adliyelerin kapısı adaletin kapısıdır” sözlerine tepki gösterdi. 

AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 179. gününde devam ediyor. Aile, sabahın erken saatlerinde “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana gelerek, açtıkları “Adalet gelsin zulüm bitsin”, “Katledilen çocuklarım için adalet, herkes için adalet” yazılı dövizlerle eylemlerini başlattı.

Ferit Şenyaşar, önceki gün Adli Yıl ve Yargıtay Yeni Hizmet Binası Açılış Töreni’nde “Adliyelerin kapısı adaletin kapısıdır” sözlerini sarf eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e tepki gösterdi. Urfa Adalet Sarayı önünde sürdürdükleri nöbet eyleminin 6. ayını geride bıraktığını belirten Şenyaşar, “Adalet Bakanı Gül’ün konuşmasını ibret ve hayretle dinledik. Bakanın yaptığı açıklama Türkiye ile mi ilgili, yoksa başka ülkelerle mi ilgili anlam veremedik. Bakan hangi ülkede yaşıyor, hangi ülkenin bakanı? 6 aydır bir anne adliye kapısında katledilen eşi ve iki oğlu için bekliyor. Gül’ün ‘Adliyelerin kapısı adaletin kapısıdır’ dediği yer neresi? Urfa Adliye Sarayı bu adliyeler arasında değil mi?” diye sordu. 

Anne Emine Şenyaşar’ın yaklaşık 6 aydır adalet talebinin karşılanmadığını vurgulayan Şenyaşar, “Bir anne 6 aydır burada ve o kapıdan içeri giremiyor. Haklı bir talebi var, katliama maruz kalmış ama bu kapıdan içeri giremiyor. İçeri girse bile savcılar, hakimler bu anneden kaçıyor. Urfa Adalet Sarayı’nda açık bir şekilde üstünlerin hukuku uygulanıyor” ifadelerini kullandı. 

“Bu zulüm nereye kadar devam edecek?” diyen Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “Sayın Adalet Bakanı, gelin buraya. Söz söylemekle adalet gelmez. Adalet Bakanı ve çalışanlarına çağrımdır: Dünyanın takip ettiği bu zulme son verin, anne 65 yaşında, 6 aydır kaldırımda oturuyor. Hangi dine inanıyorsanız inanın, hiçbir din, inanç bunu kabul etmez.”

Aile sosyal medya hesaplarından da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü etiketleyerek, “İki evladı ve eşi hastanede katledilmiş bu anne, 6 aydır bu kapıdan içeri giremiyor” mesajı paylaştı.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.