Şenyaşar Ailesi bir yılı tamamlıyor

6 Mart 2022 Pazar - 17:10

  • Adalet mücadelesini kesintisiz sürdüren Şenyaşar Aailesi, nöbetlerinin yıl dönümüne dair “Bu nöbetimiz tarihe geçiyor, tarihe tanıklık etmek isteyen herkesi adliye binası önüne bekliyoruz” diye seslendi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 364. gününe girdi. Hafta sonu adliyenin kapalı olmasından dolayı Şenyaşar Ailesi, nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürdü.

Aile, sosyal medya hesaplarından, 9 Mart Çarşamba günü olan nöbetlerinin 1. yıl dönümüne dair yayınladıkları video mesajla, insan hakları savunucularını davet etti. Ailenin yayınladığı video mesajda, bir yıldır sürdürdükleri nöbet eylemi ve iş yerlerine dönük saldırıya dair kesitler yer aldı. Video mesajın sonunda şunlar ifade edildi: “Burada nöbetinize başlarken iki kişiydik, şuan davamız bir kamuoyu davasına dönüşmüş. 9 Mart Çarşamba günü gelin bizimle bir gün Adalet Nöbeti tutun. Bu nöbetimiz tarihe geçiyor, tarihe tanıklık etmek isteyen herkesi adliye binası önüne bekliyoruz.”  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.