Şenyaşar Ailesi umudunu yitirmiyor

12 Ekim 2021 Salı - 18:39

Şenyaşar Ailesi

Şenyaşar Ailesi

  • Adliye önünde adalet arayışını 219 gündür sürdüren Şenyaşar Ailesi, “Adliye önünde yaşanılan bu adaletsizliğe rağmen, aldığımız her nefeste umut vardır. Hakikatler bir gün mutlaka ortaya çıkacak” mesajı paylaştı. 

 

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 219. gününde. Her gün Suruç ilçesinden bulunan evlerinden 45 kilometre kat ederek, sabah erken saatlerde “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, nöbetin 200. gününde pankartlarına el konulmasından kaynaklı nöbetlerini pankartsız sürdürüyor. Aile adliyeye yolu düşen avukat ve yurttaşlara yaşadıkları adaletsizlik ile ilgili bilgilendirmede bulunuyor. 

Aile sanal medya hesaplarından, Urfa Cumhuriyet Başsavcısı, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ve Meclis Genel Kurulu hesaplarını etiketleyerek “Adliye önünde yaşanılan bu adaletsizliğe rağmen, aldığımız her nefeste umut vardır. Şanlıurfa Adalet Sarayı’ndaki yetkililer duymasa da onu duyan işiten vardır. Hakikatler bir gün mutlaka ortaya çıkacak...” mesajı paylaştı.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.