Şenyaşar: Bize bayram yok

20 Temmuz 2021 Salı - 19:45

  • Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının saldırılarında eşi Hacı Esvet ile oğulları Celal ve Adil Şenyaşar’ı yitiren Emine Şenyaşar, bir bayramı daha adaletsizlikle karşıladı. Anne Şenyaşar ve saldırıda yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, “adalet” talebiyle başlattığı nöbet eylemi, iki bayramı geride bıraktı. Adalet talep eden anne Şenyaşar, 135 gündür Urfa Adliyesi önünde eylemini sürdürüyor. 

Ailemi yok ettiler

Mezopotamya Ajansı’ndan Barış Polat’a konuşan anne Şenyaşar, “Ailemi yok ettiler. İş yerinde saldırıp yaraladılar, hastanede de vahşice katlettiler. Kimse çocuklarımın katledilmemesi için engel olmadı. Eşimle yaralı çocuklarımızın peşine düştük. Hastane önünde eşime saldırdılar. Bir şekilde hastanenin içine geçtik. Biri eşime ‘Seni illaki öldüreceğim’ dedi. Burada eşime saldırdılar. Serum şişleri, bıçak, demir ne varsa, o şekilde saldırıp gözümün önünde katlettiler. Başına demirle vurdular. Gözünü çıkardılar. Hiç kimse bunu yapmazdı. Çocuklarımı öldürdüler, sonra alkış tuttular. Fadıl’ımın da peşine düştüler öldürmek için. Çocuklarım onlara ne yapmıştı?” şeklinde anlattı.

Bu adalet mi?

Sürdürdükleri “Adalet Nöbeti” eylemine değinen Şenyaşar, şöyle devam etti: “O gün ellerinden ne geldiyse yaptılar ve hala yapıyorlar. Şimdide peşimize düşmüşler. Bizi gözaltına alıyorlar, nezarethaneye atıyorlar. Bizi gözetliyorlar. Bu adalet mi? Ailemi katledenler ise dışarda rahat bir şekilde geziyor. Adaletin varsa, neden yakalamıyorsun? Bu nasıl bir adalet? Bu zulmün adaleti.

Eskiden bayramlarımız

Kaybettiği eşi ve çocuklarıyla geçirdiği bayramları anlatan Şenyaşar, “Eskiden bayramlarımız çok iyi geçiyordu. Tüm ailem yanımda olurdu. Akşam olduğunda, çocuklarım gelip yanımda otururdu. Hepsi de bir birinin kıymetini bilirdi. Birlikte çalışırlardı. Artık bize bayram yok. Evimi yıktılar. Ailemi yok ettiler. Kimseyi bırakmadılar. Bugün bayram, Celal’imin çocuklarının boynu bükük. Yetim kaldılar. Diğer çocukların babaları çocuklarına bayramlık alırken, benim oğlumun çocuklarının boynu bükük. Dilerim çocuklarıma bunu yapanların başına da gelir. Bayramlarımız ağlamakla  geçiyor. Hep ağlıyoruz. Evin içinde oturamıyorum. Ailemi yok ettiler” diye sordu.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.