Şili'de ölü sayısı 122'ye çıktı

Dünya Haberleri —

Şili/Foto:Alberto Dı Lolli

Şili/Foto:Alberto Dı Lolli

  • Şili'de ülkenin orta ve güney kesiminde etkili olan orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 122'ye yükseldi. Sağlık Bakanlığı Valparasio ve Vina del Mar kentlerinde ölü sayısının arttığını duyurdu.

Şili Sağlık Bakanlığı, Valparaiso ve Vina del Mar kentlerinde devam eden yangılar kontrol altına alınsa da ölenlerin sayısı 122'ye çıktı, kayıp kişilerin bulunması için yapılan arama çalışmaları devam ediyor. Adli Tıp Merkez'inde yapılan açıklamada ise otopsi çalışmalarında 32 kişinin kimlik tespitinin tamamlandığı belirtildi. Yangınların söndürülmesi için havadan ve karadan müdahalenin devam ettiği aktarıldı.

Yeni yangınlar da çıkmaya devam ediyor. Yerel basında çıkan haberde, Valparaiso'ya yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Penuelas Gölü Doğal Parkı'nda yangın çıktığı belirtilmişti.

Ulusal Afet Önleme ve Müdahale Servisinden (Senapred) yapılan açıklamada, yangının şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla yayıldığı ve bazı kasabalarda tahliye işlemlerinin başlatıldığını duyurmuştu.

İçişleri Bakanı Toha, itfaiyecilerin yaklaşık 40 yangını kontrol altına aldığını, 29 orman yangıyla ise mücadeleyi sürdürdüğünü kaydetmişti. BOGOTA

 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.