Şırnak’ta 10 kişi tutuklandı

25 Kasım 2021 Perşembe - 16:18

  • Şırnak’ta gözaltına alınan 35 kişiden 10’u daha tutuklandı. 8 kişinin ise gözaltı süreleri uzatıldı. böylece tutuklananlarınsayısı 18’i buldu.

 

Şırnak’ta 17 Kasım’da Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı’nın yürüttüğü ”örgüte finansman desteği” soruşturması kapsamında gözaltına alınan 35 kişiden İdris Deniz, Fahrettin Adıgüzel, Muas İke, Sıddık Kılınç, Enes Külter, İbrahim Çavlak, Temer Uluğ, Levent Ercan, Abdullah Eren ve Aziz Bağdur ”Örgüte finansman destek” sağladıkları iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İbrahim Kartal, İslam İke, Mustafa Anak, Feyzi Yılmaz, İsa Yılmaz, Mahmut Ataman, Hasan Atak, Şükrü Atak, Emin İbren, Mustafa Uysal, Süleyman Gören, Hazım Kayaalp, Lokman Caner, Faysal Acar, Cindi Özdemir, Ömer Kayar ve Ali Tekin ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Geriye kalan 8 kişinin gözaltı süreleri uzatıldı.

Gözaltındaki Fahrettin Adıgüzel, İsa Yılmaz ve Levent Ercan’ın polis tarafından darp edildiği öğrenildi.  ŞIRNAK

 

Amed ve Urfa’da ev baskınları

Amed ve Urfa’da yapılan ev baskınlarında en az 14 kişi gözaltına alındı. 

Amed’in merkez Kayapınar ve Silvan ilçelerinde birçok eve baskın yapıldı. Kayapınar’da evine baskın yapılan Ferit Gül ve Şirin Sarı’nın da aralarında olduğu 8 kişi gözaltına alındı. 

Silvan ilçesinde yapılan polis baskınlarında, aynı aileden olan Aydın, Barış, Agit Nakçi ile Eyip Bakıcı, Hebun Erenfik ve Veysi Solmaz gözaltına alındı. Her iki ilçede gözaltına alınan 14 kişi, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

Edinilen bilgilere göre; 112 Polis İmdat hattını arayan bir kişi, 27 Kasım PKK’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kentte kimi gösteri ve eylemler organize edileceği ihbarında bulundu. Gözaltıların da bu ihbar sonucunda yapıldığı belirtildi. 

 Urfa’nın Viranşehir ilçesinde de sabah saatlerinde polisin ev baskınında Eyüp Aslan gözaltına alındı.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.