Tecavüz failine 260 yıl hapis

Kadın Haberleri —

Yılmaz Kuyugöz

Yılmaz Kuyugöz

  • 6 çocuğa 10 yıl boyunca tecavüz eden ve  tecavüzü videoya çeken fail Yılmaz Kuyugöz’e 260 yıl, 3 çocuğa tecavüz olayında Kuyugöz’e yardım eden Arife Pulat’a ise 9 yıl hapis cezası verildi.

Sistematik tecavüz faili Yılmaz Kuyugöz’e, Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 260 yıl hapis cezası verildi.

Ankara'da Yılmaz Kuyugöz adlı erkeğin, 6 çocuğa 10 yıl boyunca tehdit ve şantajla tecavüz saldırısında bulunmaktan 400 yıla kadar hapis istemiyle, birlikte yaşadığı Arife Pulat’ın da yardım etmekten yargılandığı davanın karar duruşması Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada failler ve taraf avukatları hazır bulundu.

10 yıl boyunca 6 çocuğa tecavüz etmiş

Edinilen bilgiye göre, iddia makamı mütalaasında, fail erkek hakkında 6 çocuk için “cinsel istismar” (tecavüz) suçundan, diğer fail Arife Pulat hakkında ise 3 çocuk için “cinsel istismara uğrarken yardım etme” suçundan ceza verilerek tutuklanmasını talep etti. 

Arife Pulat tutuklanmadı

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, fail Yılmaz Kuyugöz hakkında 1'i üvey çocuğu, 3'ü birlikte yaşadığı Arife Pulat'ın yeğeni, 2'si komşularının çocuğu toplam 6 çocuk için "nitelikli cinsel istismar”,  “tehdit”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “müstehcen yayınları kayıt altına alma” suçlarından toplam 260 yıl hapis cezası verdi. Arife Pulat’a hakkında 9 yıl hapis cezası veren mahkeme heyeti, tutuklama talebini ise reddetti.

Ne olmuştu?

Ankara’da 2020 yılında, Yılmaz Kuyugöz’ün çocuklara sistematik tecavüz etmesi, çocuklardan birinin şikayeti üzerine ortaya çıkmıştı. Şikayet sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Yusuf Kuyugöz tutuklanırken, birlikte yaşadığı Arife Pulat adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında faillerin evlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen CD'lerde, çocuklara yönelik suçlara dair görüntüler ortaya çıkmıştı. Diğer çocukların da şikayetçi olduğu fail Yusuf Kuyugöz hakkında “zincirleme olarak çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “çocuğa karşı cinsel amaçla cebir ve tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak, tehdit” suçlarından 400 yıla kadar; Arife Pulat hakkında ise çocuklara yönelik suçlara yardım ettiği gerekçesiyle 200 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.