Türkiye’ye yaptırım kapıda

Dünya Haberleri —

16 Kasım 2020 Pazartesi - 16:02

  • Fransa’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, “Türkiye saldırgan İslamcılık yapıyor” diyerek, Aralık ayında kimi yaptırımların uygulanabileceğini söyledi.

 

Fransız basınına konuşan Fransa’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, aralık ayında Avrupa Birliği'nin Ankara'ya mali yaptırımlar uygulayabileceğini söyledi.

Les Echos Gazetesi ve Europe 1’e verdiği röportajda Türk devletinin saldırgan islamcı bir politika yürüttüğünü söyleyen Beaune, “Tüm seçenekler masada, şahıslara da yaptırım uygulanabilir” diyerek, aralık ayında kararlaşacak olası yaptırımlara dikkat çekti.

Türkiye’nin politikaları ile provokasyon yarattığını, bu nedenle sürekli Avrupa Birliği’nden uyarı aldığını kaydeden Bakan Beaune, son Avrupa Birliği zirvesinde Türkiye'ye son bir şans verildiğini ifade etti.

Türk devletinin mevcut durumda da şiddet ve provokasyon politikası izlediğini dile getiren Beaune, “Kültürel, jeopolitik ve diğer alanlarda agresif bir İslamcılık söz konusu. Saf olunmaması gerek. Bunu Yukarı Karabağ meselesinde de net bir şekilde gördük" idiye konuştu.

Bütün  Avrupa ülkelerinin Erdoğan ve rejimi konusunda kuşkusu kalmadığını belirten Beaune, ülkelerinin de Türkiye karşısında yalnız olmadığını sözlerine ekledi.

PARİS

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.