Tutsak gazeteciye 5 yıl sonra dava

5 Ocak 2023 Perşembe - 17:20

MA muhabiri Ceylan Şahinli

MA muhabiri Ceylan Şahinli

  • Sincan Cezaevi’nde tutulan MA muhabiri Ceylan Şahinli hakkında 5 yıl sonra “Örgüt propagandası” iddiasıyla dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 29 Ekim’de tutuklanan Ceylan Şahinli hakkında, 5 yıl sonra dava açıldı. Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutulan Şahinli’ye, “Örgüt propagandası” iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması, 7 Mart’ta görülecek. Gönderdiği mektupta hakkında dava açıldığını aktaran Şahinli, çıkarıldığı savcılık tarafından avukatı olmadan ifadesinin alındığını söyledi.

Ceylan, şunları aktardı: “Israrla avukat istememe rağmen savcının ‘avukata gerek yok’ demesi, gelinen noktayı gösteriyor. Hakim ceza talebinde bulundu, Sibel Tekin için ‘örgüt’ bulmayan yargı, beni PKK üyesi, Birleşik Özgürlük Gücü’nün de (BÖG) propagandacısı ilan etti. 7 Mart’ta davam görülecek, hakime soracağım ‘ne karar verdiniz’ diye. Bu arada dava açılan soruşturma 2017’den kalma. 5 sene boyunca varlığından bile haberim olmayan bir soruşturma ne tesadüfse tutuklanmamın ardından bana tebliğ edildi” dedi. ANKARA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.